•

Plan lekcji plan_18_19.pdf

• Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku realizuje międzynarodowy projekt zatytułowany "Aktywny nauczyciel – lepsza przyszłość”

• Stypendia szkolne dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

• 16.07.2019
        • Termin składania wniosków od 1 września do 15 września 2019 roku.

Więcej - stypendia.PDF

• Wycieczka do „Ziołowego zakątka”

• 23.06.2019
        • W dniach 10- 11czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do „Ziołowego zakątka” w Korycinach. W tym przecudnym miejscu pachnącym lasem, kwiatami i ziołami odpoczywały dwie klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami p. Anną Konopką i p. Małgorzatą Kortas oraz opiekunami p. Reginą Merchelską, p. Ewą Cwaliną oraz p. Arturem Borzeńskim. „Ziołowy zakątek” zachwycił wszystkich pięknymi, tajemniczymi miejscami, pyszną kuchnią, nowymi smakami. Dzieci poznawały różne gatunki roślin, sporządzały zielnik, robiły herbaty z mieszanki ziół i suszonych owoców. Zwiedziły fabrkę produkującą herbaty i tłoczącą różnorodne oleje „Dary Natury”, a przede wszystkim miło spędziły czas i wypoczęły po trudach nauki.

• Szkolny teatr improwizacji

• 23.06.2019
        • Koło teatralne „GraMolki”, do którego należą uczniowie z klas IV-VI z opiekunami panią Anną Konopką i Kamilą Nawrot zorganizowało 14 czerwca 2019 roku szkolny dzień improwizacji. Dzieci przedstawiały historię mieszkańców Złotych Łanów, w której pewnego dnia pojawił się nieoczekiwany gość. Kim on był, co przeżywał i co wydarzyło się z mieszkańcami? Widownia wiedziała najlepiej, bo to ona sugerowała narrację i ingerowała w przebieg wydarzeń. A młodzi artyści oraz opiekunki szkolnego teatru spontanicznie odgrywali wyznaczone role.

• Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” 2019

• 18.06.2019
        • W Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” 2019 organizowanym przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców z naszej szkoły wzięły udział 4 osoby.

W tym roku szkolnym Konkurs „Świetlik” został objęty Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

• Zapisy do klasy pierwszej

• 11.02.2019
        • Szanowni Rodzice!

Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2019/2020.

Do klas pierwszych zapisujemy:

1. Obowiązkowo dzieci z rocznika 2012.

2. Dzieci urodzone w 2013 r., które na wniosek rodziców, jako szęściolatki, rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Dzieci te muszą spełnić jeden z warunków: korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019, uzyskały opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o mozliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

• KARAWANA BEZ GRANIC

• 13.06.2019
        • 7 czerwca 2019 r. odwiedziła naszą szkołę grupa muzyków, tancerzy i cyrkowców z Brazylii, Burkina Faso, Szwajcarii, Słowacji, Martyniki, Chorwacji oraz Polski. Swoim występem wnieśli energię mieszanki kultur i pasji reprezentowanych przez młodych artystów z różnych zakątków świata.

Karawana Bez Granic promuje idee edukacji poprzez sztukę oraz międzykulturowej integracji Festiwalu Młodzieży Bez Granic realizowanego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym od 2009 roku.

• EKOTEST 2019

• 13.06.2019
        • Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 3 uczniów z klas czwartych oraz 39 uczniów z klas piątych i szóstych.

Laureatem ogólnopolskiego konkursu w kategorii klas 5-6 została Zuzanna Górska z 5a. Wyróżnieni uczniowie w tej grupie wiekowej to: Maksymilian Wilczewski 6d, Joanna Kurzątkowska 5a, Maja Budnik 6b, Witold Gos 6b oraz Alicja Torebko 4f w kategorii klas 3-4.

• Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych – jesteśmy wicemistrzami kraju!

• 11.06.2019
        • Od 31 maja do 02 czerwca w Białymstoku odbywał się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci. Uczestniczyły w nim najlepsze szkoły ze wszystkich województw. Turniej był organizowany dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych.

W grupie zwyciężyliśmy z mistrzami woj. zachodnio pomorskiego SP 3 Stargard oraz mistrzami woj. dolnośląskiego SP 7 Kłodzko. Wypadek przy pracy przytrafił nam się z mistrzami woj. wielkopolskiego SP 1 Ostrów Wielkopolski. To jednak wyszło nam na dobre, podnieśliśmy się po porażce poprawiając elementy, przez które przegraliśmy. Nasza gra w kolejnych meczach wyglądała dużo lepiej co napawało optymizmem. Zmagania w grupie zakończyliśmy na 2 miejscu co promowało nas do kolejnego etapu rozgrywek.

• Klasa 4a i 4b na wycieczce w Strefie Wysokich Lotów w Białymstoku

• 10.06.2019
      • Na muzyczną nutkę

• 10.06.2019
        • 31 maja 2019r. uczniowie kl. I – III uczestniczyli w apelu, podczas którego wręczono odznaki i dyplomy „Uczeń Miesiąca” maja. Dzieci z poszczególnych klas prezentowały piosenki i układy taneczne. Miłą niespodziankę sprawiła uczniom wizyta nauczycielek z Escola Torroja i Miret w Vila-seca w Hiszpanii.

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
    • liczba odwiedzin: 149154