• Turniej w Białymstoku

• Drużyna dziewcząt i chłopców z rocznika 2007 rozgrywa w dniach 27-29.09.2019r swój pierwszy Turniej w Białymstoku. Jesteśmy już po pierwszym meczu szczęśliwie wygranym. Trzymamy kciuki za chłopaków!!!

Opiekunami drużyn są Agnieszka Kaczyńska i Artur Borzenski.

• Terapia filmem

• 26 września 2019 roku klasy 6d i 6e wybrały się do Ełckiego Centrum Kultury na seans szkolny w ramach I EŁCKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO "Kino Terapia". Film pt. ,,Superbrat” rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał półtorej godziny. Poprzedziła go krótka prelekcja.

Dzieło w przystępnej formie porusza tematykę autyzmu. To piękna historia o akceptowaniu inności, odmienności i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie. Uczy szacunku, tolerancji, empatii. Problematyka poruszana w filmie koresponduje z tematyką omawianą we wrześniu na lekcjach języka polskiego. Po seansie przeprowadzone zostały w klasach zajęcia wg scenariusza udostępnionego przez NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ.

Wyjazd klas na seans zorganizowały nauczycielki: Elżbieta Naruszewicz i Ewa Siemienkiewicz.

• Sprzątamy – świat zmieniamy!

• 23 września 2019r. uczniowie kl. I–III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w „Sprzątaniu Świata” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej uczniów, poczynając od uprzątnięcia śmieci, poprzez promocję selektywnej zbiórki odpadów.

Uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki sprzątali tereny w pobliżu szkoły i plaży. Po zakończeniu pracy dzieci piekły kiełbaski na ognisku. Miło i pożytecznie minął nam pierwszy dzień jesieni.

Barbara Kubeł

• Klasa 2b przyrządza sałatkę

• 25.09 uczniowie z klasy 2b zamienili klasę w kuchnię. W trakcie jednej lekcji zajęć technicznych, każde dziecko przygotowało samodzielnie sałatkę z owoców sezonowych. Wszyscy uczniowie z zapałem kroili, mieszali przyniesione z domu owoce.

Z racji tego, że każda sałatka była probowana przez nauczycieli a każda smakowała wyśmienicie nie pozostało nic innego jak ocenić te smakołyki na 6😊.

Rokosz Izabela - wychowawca klasy 2b.

• Szkolny konkurs „Moje Muzeum”

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas I –VI do udziału w konkursie „Moje Muzeum”. Muzeum to instytucja kultury powołana w celu gromadzenia, badania oraz opieki nad obiektami posiadającymi wartość historyczną bądź artystyczną. To właśnie Ty drogi uczniu możesz stworzyć swoje muzeum pamięci. Poproś dziadków, sąsiadów, znajomych, aby opowiedzieli Ci o zdarzeniach, które przeżyli lub o takich, które im opowiedziano. Wspomnienia jeszcze sprzed wojny - o dzieciństwie, obyczajach, o tym jak się kiedyś żyło, o wojnie, o tym jak ludzie osiedlali się na Mazurach, jak wyglądały czasy powojenne. Poproś może udostępnią Ci do skserowania, zeskanowania stare zdjęcia. Może posiadają jakieś stare przedmioty, dokumenty o których mogą Ci coś opowiedzieć. Ważne, aby były prawdziwe, nie z książek czy Internetu. To Ty zadecydujesz co znajdzie się w Twoim Muzeum.

KONKURS_SZKOLNY.pdf​​​​​​​