• Aktualności

      • Stypendia szkolne dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

      • Termin składania wniosków od 1 września do 15 września 2019 roku.

       Więcej - stypendia.PDF

     • Wycieczka do „Ziołowego zakątka”
      • Wycieczka do „Ziołowego zakątka”

      • W dniach 10- 11czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do „Ziołowego zakątka” w Korycinach. W tym przecudnym miejscu pachnącym lasem, kwiatami i ziołami odpoczywały dwie klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami p. Anną Konopką i p. Małgorzatą Kortas oraz opiekunami p. Reginą Merchelską, p. Ewą Cwaliną oraz p. Arturem Borzeńskim. „Ziołowy zakątek” zachwycił wszystkich pięknymi, tajemniczymi miejscami, pyszną kuchnią, nowymi smakami. Dzieci poznawały różne gatunki roślin, sporządzały zielnik, robiły herbaty z mieszanki ziół i suszonych owoców. Zwiedziły fabrkę produkującą herbaty i tłoczącą różnorodne oleje „Dary Natury”, a przede wszystkim miło spędziły czas i wypoczęły po trudach nauki.

       Anna Konopka, Małgorzata Kortas

     • Szkolny teatr improwizacji
      • Szkolny teatr improwizacji

      • Koło teatralne „GraMolki”, do którego należą uczniowie z klas IV-VI z opiekunami panią Anną Konopką i Kamilą Nawrot zorganizowało 14 czerwca 2019 roku szkolny dzień improwizacji. Dzieci przedstawiały historię mieszkańców Złotych Łanów, w której pewnego dnia pojawił się nieoczekiwany gość. Kim on był, co przeżywał i co wydarzyło się z mieszkańcami? Widownia wiedziała najlepiej, bo to ona sugerowała narrację i ingerowała w przebieg wydarzeń. A młodzi artyści oraz opiekunki szkolnego teatru spontanicznie odgrywali wyznaczone role.

       Oprócz improwizacji narracyjnej „GraMolki” zaprosiły uczniów i nauczycieli do zabawy w „Trójgłowego eksperta”. Ćwiczyliśmy formę wywiadu, widownia zadawała ciekawe pytania, na które ekspert odpowiadał zaskakująco.

       To pierwsze teatralne przedsięwzięcie improwizacyjne w Szkole Podstawowej nr 5, przyjęte z entuzjazmem, które na pewno będzie kontynuowane.

      • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” 2019

      • W Ogólnopolskim Konkursie Nauk  Przyrodniczych „Świetlik” 2019 organizowanym przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców z naszej szkoły wzięły udział 4 osoby.

       W tym roku szkolnym Konkurs „Świetlik” został objęty Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

       Nagrodę główną otrzymała Alicja Torebko z klasy 4 F uzyskując 86% punktów i zdobywając tytuł laureata I miejsca.

       Gratulacje !

       W Konkursie wzięło udział 45 861 uczniów z 1323 szkół w całej Polsce.

       Jolanta Smoleńska – Szkolny organizator konkursu.

     • Zapisy do klasy pierwszej
      • Zapisy do klasy pierwszej

      • Szanowni Rodzice!

       Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2019/2020.

       Do klas pierwszych zapisujemy:

       1. Obowiązkowo dzieci z rocznika 2012.

       2. Dzieci urodzone w 2013 r., które na wniosek rodziców, jako szęściolatki, rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Dzieci te muszą spełnić jeden z warunków: korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019, uzyskały opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o mozliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

       Rekrutacja do klas I prowadzona jest w dwóch terminach:

       • od 11 lutego do 08 kwietnia 2019 r. składają zgłoszenia rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkolnym,
       • od 27 maja do 07 czerwca 2019 r. składają wnioski rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły.

       Obwód szkoły obejmuje ulice: Jana Pawła II (numery nieparzyste od 17 do końca ulicy i parzyste od 24 do końca ulicy), Baranki, św. Maksymiliana Marii Kolbego, Bp. Edwarda Samsela, Matki Teresy z Kalkuty (numery nieparzyste), św. Rafała Kalinowskiego, św. Ojca Pio, św. Franciszka, św. Dominika Savio, św. Wojciecha, Spacerowa, wielkanocna, Letnia, Jesienna, Zimowa, Lekarska, Szpitalna, Witolda Maternika, ks. prał. Mariana Szczęsnego

       Do uzupełnionego wniosku prosimy dołączyć odpis aktu urodzenia.

     • KARAWANA BEZ GRANIC
      • KARAWANA BEZ GRANIC

      • 7 czerwca 2019 r. odwiedziła naszą szkołę grupa muzyków, tancerzy i cyrkowców z Brazylii, Burkina Faso, Szwajcarii, Słowacji, Martyniki, Chorwacji oraz Polski. Swoim występem wnieśli energię mieszanki kultur i pasji reprezentowanych przez młodych artystów z różnych zakątków świata.

       Karawana Bez Granic promuje idee edukacji poprzez sztukę oraz międzykulturowej integracji Festiwalu Młodzieży Bez Granic realizowanego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym od 2009 roku.

       Regina Merchelska

     • EKOTEST 2019
      • EKOTEST 2019

      • Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 3 uczniów z klas czwartych oraz 39 uczniów z klas piątych i szóstych.

        Laureatem ogólnopolskiego konkursu w kategorii klas 5-6 została Zuzanna Górska z 5a. Wyróżnieni uczniowie w tej grupie wiekowej to: Maksymilian Wilczewski 6d, Joanna Kurzątkowska 5a, Maja Budnik 6b, Witold Gos 6b oraz Alicja Torebko 4f w kategorii klas 3-4.

       Wszystkim uczniom nagrodzonym, wyróżnionym i biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję.

       Regina Merchelska - Szkolny organizator konkursu

     • Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych – jesteśmy wicemistrzami kraju!
      • Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych – jesteśmy wicemistrzami kraju!

      • Od 31 maja do 02 czerwca w Białymstoku odbywał się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci. Uczestniczyły w nim najlepsze szkoły ze wszystkich województw. Turniej był organizowany dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych.

       W grupie zwyciężyliśmy z mistrzami woj. zachodnio pomorskiego SP 3 Stargard oraz mistrzami woj. dolnośląskiego SP 7 Kłodzko. Wypadek przy pracy przytrafił nam się z mistrzami woj. wielkopolskiego SP 1 Ostrów Wielkopolski. To jednak wyszło nam na dobre, podnieśliśmy się po porażce poprawiając elementy, przez które przegraliśmy. Nasza gra w kolejnych meczach wyglądała dużo lepiej co napawało optymizmem. Zmagania w grupie zakończyliśmy na 2 miejscu co promowało nas do kolejnego etapu rozgrywek.

       W ćwierćfinale pokonaliśmy mistrza woj. mazowieckiego SP 1 Grójec, a w półfinale zszokowaliśmy wszystkich rozprawiając się w pięknym stylu z jednym z faworytów rozgrywek, mistrzem woj. pomorskiego SP 7 Sopot.

       W wielkim finale musieliśmy uznać wyższość (dosłownie i w przenośni) gospodarzy z Białegostoku. Zagraliśmy słabsze spotkanie, co rzutowało na wynik końcowy, jednak mistrzowie woj. podlaskiego i tak byli poza naszym zasięgiem.

       Bartek Mońko został najlepszym strzelcem turnieju (19 pkt na mecz), natomiast Maksio Wilczewski został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny (na podstawie evala, który jest wyliczany ze wszystkich statystyk).

       Wyniki w grupie: SP 5 Ełk – SP 3 Stargard --- 50 : 38SP 5 Ełk – SP 1 Ostrów Wielkopolski --- 32 : 42SP 5 Ełk - SP 7 Kłodzko --- 58 : 46

       Ćwierćfinał: SP 5 Ełk - SP 1 Grójec --- 44 : 32

       Półfinał: SP 5 Ełk - SP 7 Sopot --- 52 : 36

       Finał: SP 5 Ełk - SP 47 Białystok --- 22 : 49

       Klasyfikacja końcowa:1. Białystok2. Ełk3. Sopot4. Lublin5. Ostrów Wielkopolska6. Grójec7. Gorzów Wielkopolski8. Kraków9. Skierniewice10. Niemodlin11. Stargard12. Bydgoszcz13. Tychy14. Kłodzko15. Przemyśl16. Białystok 2 (w zastępstwie za Kielce, które nie dojechały)

       Skład wicemistrzów Polski (najlepsza 12 koszykarzy z SP 5 Ełk):Bartosz Gąsiorek – 1 pkt, 11 zb, 1 as, 2 blkMichał Dyro – 19 pkt, 20 zb, 1 as, 6 prz, 4 blBartłomiej Ert – 29 pkt, 37 zb, 6 as, 6 prz, 2 blkSebastian Lisiewicz – 12 pkt, 21 zb, 2 as, 5 prz, 6 blkBartosz Mońko – 114 pkt, 29 zb, 2 as, 8 prz, 2 blk, Oskar Chrzanowski Arkadiusz Fornal – 2 pkt, 2 zb, 1 as, 4 przSzymon Kopko – 10 pkt, 4 zb, 4 as, 1 przMaksio Wilczewski – 57 pkt, 20 zb, 15 as, 17 prz, 1 blkMarcin Radel – 11 pkt, 7 zb, 1 przKamil Chrzanowski – 3 zb, 1 asJan Cituk – 3 pkt, 1 zb, 2 as, 1 prz

       Trener: Łukasz Romatowski

       Samo wygranie mistrzostw województwa i dostanie się do 16 najlepszych szkół w Polsce było wielkim sukcesem. Przed wyjazdem trener znając przygotowanie naszego zespołu postawił za cel wyjście z grupy i znalezienie się w czołowej ósemce kraju. Po cichu jednak marzył żeby dojść do półfinału i być w najlepszej czwórce turnieju. Jednak to co się wydarzyło przeszło najśmielsze oczekiwania. Na 14420 szkół podstawowych w Polsce my kończymy zmagania na 2 miejscu! Jest to niesamowite osiągnięcie naszej placówki i klubu.

       Zdobycie tytułu wicemistrza kraju kosztowało nas wszystkich dużo pracy i poświęcenia. W tym sezonie rozegraliśmy 7 trzydniowych turniejów (łącznie 21 dni). Do tego trzy jednodniowe rozgrywki różnych szczebli SZS. Uczestniczyliśmy również w U-14 gdzie rozegraliśmy 3 mecze na wyjeździe i 3 u siebie, a następnie graliśmy w dwudniowych barażach. Łącznie to wszystko daje około miesiąca zmagań. Wysiłek, który włożyliśmy w przygotowania, żeby na tych mistrzostwach być w szczycie formy i wypaść jak najlepiej kosztował nas wiele zdrowia, ale było warto!

       Dziękujemy dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie wyjazdu. Wielkie podziękowania należą się kibicom, którzy dodawali nam sił dopingując podczas rozgrywek. Dziękujemy sponsorom, firmie KODE oraz Krymar za nowe stroje oraz ufundowaną nagrodę dzieciakom w postaci wyjścia do kręgielni w przyszłą niedzielę. Dziękujemy Panu Edwardowi Traskowskiemu za to, że wciąż o nas pamięta i wspiera z trybun w tak ważnym turnieju.

      • Klasa 4a i 4b na wycieczce w Strefie Wysokich Lotów w Białymstoku

     • Na muzyczną nutkę
      • Na muzyczną nutkę

      • 31 maja 2019r. uczniowie kl. I – III uczestniczyli w apelu, podczas którego wręczono odznaki i dyplomy „Uczeń Miesiąca” maja. Dzieci z poszczególnych klas prezentowały piosenki i układy taneczne. Miłą niespodziankę sprawiła uczniom wizyta nauczycielek z Escola Torroja i Miret w Vila-seca w Hiszpanii.

       Tytuł „Ucznia Miesiąca” otrzymali:

       1. Maciej Niedużak  kl. Ia
       2. Julia Sasim  kl. Ib
       3. Aleksandra Martyniuk  kl. Ic
       4. Oliwia Tarnacka  kl. Id
       5. Anastazja Karwas  kl. IIa
       6. Zuzanna Kućmierz  kl. IIb
       7. Lena Murawska  kl. IIc
       8. Aniela Piercewicz  kl. IIIa
       9. Daria Więcek   kl. IIIb
      • Międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny 2019”

      • 21 marca 2019r. odbył się międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny 2019”, w którym udział wzięło 109 uczniów, w tym:

       32 uczniów z kl. II – kategoria „Żaczek”,

       36 uczniów z kl. III – IV – kategoria „Maluch”,

       41 uczniów z kl. V – VI – kategoria „Benjamin”.

       Nagrodzono 27 uczniów:

       - wynik bardzo dobry otrzymało 4 uczniów,

       - wyróżnienie otrzymało 23 uczniów.

       Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą matematyczną godnie reprezentując naszą szkołę.

       Koordynator - Robert Kubeł

       Wyniki_Miedzynarodowego_Konkursu_Kangur_Matematyczny_2019r.pdf


      • Wycieczka do Suwalskiego Parku Krajobrazowego - zakończenie wizyty nauczycielek z Hiszpanii

     • Wizyta nauczycielek z Escola Torroja i Miret w Vila-seca w Hiszpanii
      • Wizyta nauczycielek z Escola Torroja i Miret w Vila-seca w Hiszpanii

      • W ramach realizacji projektu finansowanego z Funduszy Europejskich PO WER „Aktywny nauczyciel - lepsza przyszłość” (job shadowing), 27 maja odwiedziły naszą szkołę nauczycielki  ze szkoły partnerskiej - Escola Torroja i Miret w Vila-seca w Hiszpanii.

       Panie zapoznały się z systemem edukacyjnym i funkcjonowaniem polskiej placówki, obserwowały zajęcia lekcyjne oraz inne przedsięwzięcia realizowane w szkole lub poza nią.

     • Dyktando Patriotyczne
      • Dyktando Patriotyczne

      • 7 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Patronat nad nim objęła pani senator Małgorzata Kopiczko.

       W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów z czterech ełckich szkół podstawowych. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych. Każda grupa napisała okolicznościowe dyktando, nawiązujące swoją treścią do ważnych wydarzeń historycznych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Teksty konkursowe przygotowały nauczycielki: Beata Chmielewska i Anna Lenkiewicz (I kategoria – kl. III), Kamila Nawrot (II kategoria – kl. IV-VI), Alicja Wysocka (III kategoria – kl. VII, VIII i III gimnazjum).

       Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce 16 maja 2019 roku w bibliotece naszej szkoły. Laureaci otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody, a organizatorki przedsięwzięcia – panie: Joanna Baranowska, Anna Obrycka, Barbara Młodzianowska i Ewa Siemienkiewicz pogratulowały uczniom wygranej i życzyły dalszych sukcesów.

       LAUREACI

       KLASY III:

       I miejsce – Aniela Piercewicz SP5,

       II miejsce – Wiktoria Drewniak SP4,

       III miejsce – Daria Więcek SP5.

       KLASY IV-VI:

       I miejsce – Lena Buko SP4,

       II miejsce – Gabriela Darmofał SP4,

       III miejsce – Julia Tyszka SP2,

       wyróżnienie – Jakub Gorzoch SP5.

       KLASY VII-VIII i trzecia klasa gimnazjum:

       I miejsce – Jakub Dzierżanowski SP4,

       II miejsce – Michalina Przekop SP4,

       III miejsce – Paweł Kadłubowski SP1,

       wyróżnienie – Julia Tydman SP4.

       Ewa Siemienkiewicz

      • Zarządzenie w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie uczniów do klasy VII

      • W załączeniu do niniejszej wiadomości znajduje się Zarządzenie nr 150.2019 z dnia 15 kwietnia 2019 r. w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie uczniów do klasy VII przez Dyrektora publicznej szkoły podstawowej, powstałej z przekształcenia gimnazjum. Jednocześnie w związku z podpisanymi porozumieniem między Zastępcą Prezydenta Miasta Ełku - panem Arturem Urbańskim a Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku- panem Andrzejem Brzozowskim, w załączeniu do niniejszej wiadomości przesyłam wzory wniosków o przyjęcie do VII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku obecnie uczniów VI klasy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

       Zarzadzenie_Prezydenta.pdf

       Wniosek_rodzica_SP5.odt

     • Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców
      • Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców

      • W dniach 05 – 07 kwietnia 2019 r. w hali sportowej MOSiR Ełk przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców Rocznik 2007 i młodszych "XII Mazurska Wiosna”. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 drużyn z Działdowa, Białegostoku, Łomży, Włocławka, Ełku oraz drużyna chłopców z Kowna na Litwie. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym”. Ogółem w ciągu trzech dni odbyło się 30 meczów, w których swoje umiejętności sprawdziło 170 zawodników i zawodniczek. Turniej organizował UKS „Jeziorna”, UKS „Nenufar 5” i  Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Turniej otworzył Dyrektor SP 5- Dariusz Szumski. W czasie ceremonii otwarcia nastąpiła prezentacja drużyn, dzieci z Przedszkola „Słoneczna Ósemka” pokazały swoje umiejętności taneczne. Drużyny były wprowadzane przez naszych młodych koszykarzy z klas II. Puchary zaprezentowały dziewczęta z klas I, które trenują u nas koszykówkę. Ceremonię uświetnił swoją obecnością Wiceprezydent  Ełku - Artur Urbański oraz założyciel UKS „Nenufar 5” Edward Traskowski, obecnie Honorowy Członek Klubu.  Prezent otrzymał też najlepszy kibic, którym został rodzic zawodnika z  UKS Basket 47 Białystok.

       Postaraliśmy się, aby jak najwięcej dzieci otrzymało nagrody. Oprócz pięknych pucharów dla każdej drużyny były nagrody w postaci statuetek dla:

       • Najmłodszych na turnieju- 2 statuetki,
       • Wyróżnionych przez trenera- 12 statuetek,
       • Najlepszych w drużynie – 12 statuetek,
       • Pierwszej Piątki Turnieju- 10 statuetek,
       • Drugiej Piątki Turnieju – 10 statuetek,
       • Najlepszych Obrońców- 2 statuetki,
       • Najlepszych Rozgrywających- 2 statuetki,
       • MVP Turnieju (2 statuetki-najlepszych zawodników całego turnieju)
       • Zwycięzców Skills Challenge(4 statuetki- konkursów umiejętności).

       Z naszych drużyn – Nenufara 5- statuetkami  zostali wyróżnieni:

       • Mateusz Życzewski – wyróżniony przez trenera
       • Franek Cituk – najlepszy w drużynie
       • Marcin Radel – zwycięzca Skills Challenge
       • Janek Cituk - zwycięzca Skills Challenge
       • Sophia Kołos – wyróżnienie  trenera
       • Kornelia Życzewska – najlepsza w drużynie
       • Daria Grzywińska –  I piątka turnieju
       • Zuzanna Bagińska – II piątka turnieju
       • Wiktoria Osiecka – najlepsza rozgrywająca turnieju.

       Zajęte miejsca w kategorii chłopców:

       1. Akademia Młodych Żubrów Białystok
       2. Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej Włocławek
       3. UKS Basket 47 Białystok
       4. Nationale Krepsinio Akademija Kowno (cała drużyna z rocznika 2008)
       5. Łomża (połączone siły UKS Dziewiątka i Łomżyczka 10)
       6. UKS Nenufar 5 Ełk (na 14 zawodników 11 było z rocznika 2008).

       Zajęte miejsca w kategorii dziewcząt:

       1. Trójka Działdowo
       2. Nenufar 5 Ełk
       3. UKS Basket 47 Białystok
       4. Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej Włocławek
       5. UKS Trójka Ełk
       6. UKS Dziewiątka Łomża

       W czasie gry zawodnicy dawali z siebie wszystko. Wiele meczy było bardzo wyrównanych. Dziękujemy sportowcom z Nenufara 5 za serce zostawione na boisku.

       Turniej  odbył się dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Ełku, sponsorom – Kode, Kreator oraz wspaniałym Rodzicom, którzy pomagali w organizacji imprezy, sprzątaniu, dopingowaniu.

     • Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur
      • Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Wiosennym sprzątaniu Warmii i Mazur” w ramach ogólnoświatowej akcji „Dnia Ziemi”. Dzieci zaopatrzone w worki i jednorazowe rękawiczki chętnie sprzątały tereny wokół szkoły i trawniki na osiedlu „Jeziorna”. Mamy nadzieję, że udział w akcji zwiększy świadomość uczniów w zakresie ochrony środowiska i wpłynie na zmniejszenie procederu pozbywania się śmieci gdzie popadnie. Dziękuję uczniom i wychowawcom za udział w akcji.

     • Zdrowie dla wszystkich
      • Zdrowie dla wszystkich

      • W dniach 01.04.19 – 05.04.19r. w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Zdrowotnej pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Podjęliśmy szereg działań związanych z tematyką dotyczącą zdrowia.

       Odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną p. D. Fitas, która przeprowadziła pogadanki na temat zdrowego stylu życia, a także przypomniała zasady obowiązujące przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przygotowały zdrowe kanapki i sałatki oraz piły soki owocowo – warzywne przygotowane przez panią kucharkę T. Bugiedę. Uczniowie każdego dnia zakładali koszulki odpowiadające kolorom owoców i warzyw. Przeprowadzony został również plebiscyt na najciszej zachowującą się klasę w czasie przerw. Zwycięzcami zostały klasy 4c, 5a i 6c. Ukazał się również specjalny numer  gazetki szkolnej poświęcony zdrowiu.

       Robert Kubeł, Barbara Kiluk – Dońkowska

     • Wiosenny koncert
      • Wiosenny koncert

      • W dniu 4 kwietnia 2019r. uczniowie kl. I – III uczestniczyli w apelu, podczas którego wysłuchali piosenek i wierszy o tematyce wiosennej przygotowanych przez uczniów kl. Ic i IIIa pod kierunkiem p. B. Młodzianowskiej i p. B. Kubeł. Dzieci obejrzały również pokazy grup tanecznych przygotowane przez p. M. Popielarz i p. M. Miłowicką oraz występ uczniów kl. I a pod kierunkiem p. U. Zalewskiej.

       Podczas apelu wręczono odznaki i dyplomy „Uczniom Miesiąca” marca.

       Tytuł „Ucznia Miesiąca” otrzymali:
       1. Maja Snoch kl. I a
       2. Laura Pachucka kl. I b
       3. Zofia Samocik kl. I c
       4. Oliwia Bednarowicz kl. I d
       5. Julia Jastrząb kl. II a
       6. Emilia Jusiel kl. II b
       7. Lena Miklaszewska kl. II c
       8. Dominik Karwas kl. III a
       9. Aleksandra Matusiewicz kl. III b

       Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najładniejszą pisankę zorganizowanego przez p. I. Rokosz i p. T. Zubrzycką. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

       Barbara Kubeł, Barbara Młodzianowska

     • Dawno temu na Mazurach
      • Dawno temu na Mazurach

      • Uczniowie kl. 3a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku, poświęconych mazurskim obrzędom i zwyczajom wielkanocnym. Dzieci dowiedziały się, że każdy region ma swoje unikalne tradycje świąteczne. Poznane zwyczaje wielkanocne bardzo różniły się od współcześnie znanych, ale część z nich przetrwała do dnia dzisiejszego. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach, wykonując wielkanocnego kogucika.

       Barbara Kubeł

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
   • sp5elk@onet.pl
   • 87 732 60 71
   • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11 19-300 Ełk