• Oddziały sportowe

• Nabór do klasy 4 sportowej o profilu koszykarskim

• W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole chcemy utworzyć klasę IV sportową o profilu minikoszykówki. Zachęcamy Państwa do zapisywania dzieci do tej klasy. Ilość miejsc jest ograniczona (12 dziewcząt i 12 chłopców). Do klasy będą przyjmowani uczniowie nie mający problemów z nauką, chętnie uczący się i sprawni.

W naszej szkole od wielu lat istnieją klasy sportowe. Największym sukcesem chłopców jest dwukrotne wicemistrzostwo Polski, a dziewcząt wicemistrzostwo województwa. Kilkunastu naszych absolwentów związało swoją przyszłość z koszykówką i nadal grają w innych klubach sportowych. Mamy też zawodników, którzy grają w reprezentacji Polski. Oczywiście bardzo cieszymy się z tych osiągnięć, ale naszym celem jest przede wszystkim rozbudzićw uczniach chęć do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dlaczego minikoszykówka? Ponieważ:

• doskonale rozwija ogólną sprawność ruchową dziecka,
            •  jest grą zespołową i wpływa korzystnie na kształtowanie charakteru młodego człowieka,
            • uczy pomagać drugiemu,
            •  współpracować w grupie,
            • walczyć do końca i nie odpuszczać,
            • podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność.

Dziecko nieśmiałe nabiera pewności siebie. Wszystkie te cechy przydatne są potem w dorosłym życiu. Uczy też właściwej organizacji czasu, aby starczyło go na działania pozasportowe, np. naukę. Uczniowie tej klasy będą mieli 6 godzin wychowania fizycznego więcej niż równoległe klasy w ciągu tygodnia. Będą uczestniczyli w zajęciach na pływalni. Będą wyjeżdżali na turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe. Dodatkowo mogą reprezentować szkołę w innych imprezach sportowych ponieważ oprócz koszykówki realizują obowiązującą podstawę programową.

Jeżeli państwo zdecydują się zapisać dziecko do klasy sportowej prosimy o składanie podań do sekretariatu szkoły. Druk podania załączamy. Jeśli nie mają państwo możliwości wydrukowania podania będzie można odebrać je w sekretariacie szkoły. O przyjęciu dziecka do klasy sportowej będą decydować badania lekarskie, testy sprawnościowe, wyniki w nauce i zachowanie.

W razie dodatkowych pytań mogą państwo dzwonić do nauczycieli wychowania fizycznego.

•

Deklaracja o przyjęciu dziecka do klasy sportowej >>>deklaracja_klasa_sportowa.pdf