• Rekrutacja do klasy pierwszej

• SZANOWNI PAŃSTWO RODZICE

Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2024/2025

KLASY PIERWSZE

Do klas pierwszych zapisujemy:

1. Obowiązkowo dzieci z rocznika 2017 zamieszkałych w obwodzie szkoły,

2. dzieci urodzone 2018 r., które na wniosek rodziców, jako sześciolatki, rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Dzieci te muszą spełnić jeden z warunków:

• korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 i otrzymały zaświadczenie o spełnieniu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego

• uzyskały opinię poradni psychologiczno–pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Rekrutacja do klas I prowadzona jest w dwóch terminach:

• 12.02.2024 r. – 29.03.2024 r. składają zgłoszenia rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkolnym

• 06.05.2024 r. – 17.05.2024 r. składają wnioski rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły obowiązkowo składają wniosek w swojej szkole obwodowej, a dopiero w postepowaniu uzupełniającym w szkole poza obwodem. Kandydatów zamieszkałych poza obwodem zapisujemy po przeprowadzeniu postepowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku

Jana Pawła II (numery nieparzyste od 17 do końca ulicy i parzyste od 24 do końca ulicy), Baranki, Św. Maksymiliana Marii Kolbe, Bp. Edwarda Samsela, Matki Teresy z Kalkuty (numery nieparzyste), Św. Rafała Kalinowskiego, Św. Ojca Pio, Św. Franciszka, Św. Dominika Savio, Św. Wojciecha, Wiosenna , Spacerowa, Wielkanocna, Letnia, Jesienna, Zimowa, Lekarska, Szpitalna, Witolda Maternika, ks. prał. Mariana Szczęsnego.

Niezbędne dokumenty w celu zapisania dziecka do klasy pierwszej:

• Zgłoszenie do klasy I (kandydat zamieszkały w obwodzie szkoły), do zgłoszenia proszę dołączyć ksero aktu urodzenia dziecka

• Wniosek o przyjęcie do klasy I (kandydat zamieszkały poza obwodem szkoły)

• Potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy I

Prosimy o wypełnianie właściwych druków.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Ełk na rok szkolny 2023/2024 znajdą Państwo na stronie  BIP Urzędu Miasta Ełku - strona UM

Załączniki:

Wniosek o przyjęcie do klasy I - wniosek.docx / wniosek.pdf

Potwierdzenie woli - Potwierdzenie_woli_kl.1.doc

Zgłoszenie do klasy I - zgloszenie.docx / zgloszenie.pdf

• Rekrutacja do grup przedszkolnych

• Do grup przedszkolnych przyjmowane są dzieci objęte obowiązkiem rocznym przygotowaniem przedszkolnym urodzone w 2018 lub 2019.

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli prowadzona jest na stronie:

W przypadku wychowania przedszkolnego nie ma określonych obwodów szkolnych. Wraz z wnioskiem należy złożyć wszystkie niezbędne oświadczenia. Potrzebne dokumenty można pobrać również ze strony szkoły.

Zagadnienia rekrutacji do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach znajdziecie Państwo na stronie  BIP Urzędu Miasta Ełku - strona UM

Szczegółowe informacje oraz załączniki

• Informacje dla rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

1. Od roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku funkcjonują dwie świetlice w  godzinach 6.45 – 16.00.
          2. Od 05.06.2023 r. do 14.08.2023 r. rodzice mogą składać karty zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej w bieżącym roku szkolnym.
          3. Zgłoszenia dziecka należy dokonywać rokrocznie na dany rok szkolny.
          4. Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy, wraz z potwierdzeniem  zatrudnienia rodziców, należy złożyć w sekretariacie szkoły w wyżej wymienionym terminie.
          5. Potwierdzenie zatrudnienia rodzice składają w formie zaświadczenia z zakładu pracy  z pieczątką i czytelnym podpisem osoby upoważnionej.
          6. Karty zgłoszenia należy wydrukować ze strony internetowej szkoły lub pobrać osobiście w szkole.
          7. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona.
          8. Wnioski złożone po terminie, lub niespełniające wymogów formalnych nie będą rozpatrywane.

Karta_zgloszenia_do_swietlicy_szkolnej.pdf