• Serdeczna karteczka

• Uczniowie klas I - III w ramach realizowanego Ogólnopolskiego projektu Serdeczna karteczka, w miesiącu październiku wykonali piękne kartki dla Pracowników Ochrony  Zdrowia, chcąc w ten sposób podziękować za ciężką pracę na rzecz drugiego człowieka. Serdeczne karteczki niebawem trafią do adresatów.

Teresa Jankowska

• Ogólnopolski Projekt „Serdeczna karteczka”

• W bieżącym roku szkolnym klasy I-III przystąpiły do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Serdeczna karteczka". Uczniowie w każdym miesiącu, począwszy od października, wspólnie z nauczycielem uczestniczą w zajęciach, podczas których omawiają specyfikę i charakter wybranego zawodu lub rozmawiają na temat osoby, stanowiącej dla uczniów autorytet. Samodzielnie lub grupowo wykonują karteczkę, którą koordynator projektu pani T. Jankowska wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu pod opieką pana R. Kubeł przekazują "bohaterowi miesiąca". Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym wśród dzieci kształtowane są postawy prospołeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku. Poprzez wykorzystywanie różnych technik plastycznych, dodatkowo rozwijana jest aktywność twórcza i kreatywność każdego dziecka. Uczeń wzbogaca swoją wiedzę o różnych zawodach i ich funkcji w społeczeństwie.

Teresa Jankowska