• Strona główna


    •  

        • 🎉 Drodzy Uczniowie i Rodzice!

        • 22.06.2026
        • Mamy przyjemność poinformować, że od 22 czerwca uczniowie mogą przychodzić do szkoły bez mundurka.

          Końcówka roku szkolnego to czas podsumowań, wspólnych wydarzeń, wycieczek i świętowania sukcesów. Zachęcamy do noszenia stroju wygodnego, schludnego i odpowiedniego do szkolnych aktywności.

          Życzymy wszystkim wielu radosnych chwil w ostatnich dniach roku szkolnego!

      • Ciekawi świata - kl. I c
      • Uczniowie kl. Ia i Ic w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze
      • Relacja z wycieczki szkolnej  4a i 4c do Warszawy
        • Relacja z wycieczki szkolnej 4a i 4c do Warszawy

        • 22.06.2026
        • 16 czerwca 2026 roku uczniowie 4a i 4c wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Głównymi punktami programu były odwiedziny w interaktywnym Centrum Nauki Kopernik, spacer po ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz słodkie warsztaty w Manufakturze Czekolady. Wyjazd połączył naukowe eksperymenty z rozwijaniem kulinarnych pasji i integracją klasową.

      • Uczniowie kl. III D na Zielonej Szkole
        • Uczniowie kl. III D na Zielonej Szkole

        • 18.06.2026
        • 15-17.06. uczniowie klasy III D wybrali się na Zieloną Szkołę do Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji jakie zapewniła im profesjonalna kadra animatorów. Podczas intensywnych trzech dni odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne, rozrywkowe oraz integracyjne m.in. gra terenowa, bubble football, tubing, ja i moja klasa czy olimpiada sportów śmiesznych. Uczniowie uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, współżycia w grupie oraz przełamywania swoich lęków i obaw.

      • Mamy Mistrzynię Europy!
        • Mamy Mistrzynię Europy!

        • 18.06.2026
        • Z ogromną dumą i radością informujemy o wyjątkowym sukcesie naszej uczennicy Sary Toczko z klasy 4c, która podczas III Mistrzostw Europy IKO Nakamura w Białymstoku, rozegranych w dniach 13–14 czerwca 2026 roku, sięgnęła po najwyższe laury na europejskiej arenie karate. W zawodach rywalizowali zawodnicy z wielu krajów Europy, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.

      • Miejska Gala Laureatów
        • Miejska Gala Laureatów

        • 17.06.2026
        • 15 czerwca 2026 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2025/2026, podczas której Pan Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Masta Ełku, docenił sukcesy uczniów, zaangażowanie nauczycieli i wsparcie ze strony rodziców.

        • Egzamin praktyczny na kartę rowerową

        • 15.06.2026
        • Egzamin praktyczny na kartę rowerową odbędzie się 18 czerwca 2026 r. według następującego harmonogramu:

          16:00 klasa 4b

          16:30 klasa 4a

          17:00 klasy 4c i 4d.

          Obowiązuje kask i rower z obowiązkowym wyposażeniem.

          Zbiórka pod halą MOSiR

      • Odkryliśmy Niemcy z projektem „Europa i ja”
        • Odkryliśmy Niemcy z projektem „Europa i ja”

        • 16.06.2026
        • Dobiegł końca realizowany w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja". Uczestnicy Szkolnego Koła Europejskiego przez cały rok wykonywali zadania związane z wybranym krajem – Niemcami.

          W ramach projektu uczniowie poznali symbole narodowe Niemiec, stworzyli tematyczny słownik obrazkowy, nauczyli się liczyć po niemiecku do 20 oraz obejrzeli baśń braci Grimm. Nie zabrakło także zajęć praktycznych – uczestnicy przygotowali własne żelki. Ponadto poznali sylwetki sławnych Niemców oraz ciekawe miejsca warte odwiedzenia.

      • Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku na 9 miejscu w Polsce
        • Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku na 9 miejscu w Polsce

        • 16.06.2026
        • Świetny turniej rozegrali nasi koszykarze (klasa 6c) na Ogólnopolskim Finale Szkół Podstawowych w Sopocie. Rywalizowało 16 najlepszych szkół w Polsce, po jednej z każdego województwa.

          Nasz bilans to 3 zwycięstwa i 2 porażki.

          Wyniki meczów

          SP5 Ełk 29 - 42 SP 19 Włocławek

          SP5 Ełk 35 - 44 SP 67 Wrocław

      • „Gawęda o zachowaniu przy stole”- klasy Szóste w  Pułtusku
        • „Gawęda o zachowaniu przy stole”- klasy Szóste w Pułtusku

        • 15.06.2026
        • 11 czerwca 2026 roku od rana lało jak z cebra. Ale trzy szóste klasy: 6a, 6b i 6d wraz z wychowawczyniami, niezrażone pogodą, wyruszyły do Pułtuska nazywanego Wenecją Mazowsza - jednego z najładniejszych miast Mazowsza. Zwiedziliśmy z przewodnikiem to przepiękne miasteczko z licznymi zabytkami, urokliwie położone nad brzegiem Narwi. Pułtusk znany jest z rynku, który według niektórych źródeł jest najdłuższy w Europie! Jako, że aura nie sprzyjała spacerom, udaliśmy się do zamku na przydatną nam w życiu lekcję savoir vivre „GAWĘDĘ O ZACHOWANIU PRZY STOLE”. Kuchnia i kultura jedzenia stanowią ważny element naszej tradycji. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa Menadżera - pana Jarosława - młodzież dowiedziała się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać ze sztućców i zastawy stołowej, by następnie podczas obiadu wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Ni

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: https://sp5elk.edupage.org/a/elektroniczna-skrzynka-podawcza

    • Klauzula informacyjna -  Інформаційне застереження-  RODO >>>klauzula_informacyjna_UKR.pdf

    • Deklaracja dostępności>>> Deklaracja_dostepnosci.pdf

       

    • liczba odwiedzin: 2145468
      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
        • 87 732 60 71
        • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11
          19-300 Ełk
          Poland
        • REGON - 000720326
        • AE:PL-63798-20655-RSRHT-1