• Strona główna


    •  

      • Zakończenie edukacji w szkole podstawowej klas ósmych
      • Ogród klasy 1a
        • Ogród klasy 1a

        • 26.06.2026
        • Uczniowie klasy 1a przez cały rok opiekowali się swoim szkolnym ogródkiem. Wiosną posadziliśmy sałatę, rukolę, rzodkiewkę oraz szczypiorek. Regularnie pielęgnowaliśmy rośliny, obserwowaliśmy ich wzrost i dbaliśmy o nie każdego dnia.

          We wtorek wykorzystaliśmy plony z naszego ogrodu do przygotowania zdrowych i smacznych kanapek. Świeże warzywa i zioła były doskonałym dodatkiem do naszego wspólnego śniadania. To było bardzo ciekawe doświadczenie, które pokazało nam, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz skąd pochodzą produkty, które jemy.

      • Przedszkolaki z grupy „Smerfy” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 5
        • Przedszkolaki z grupy „Smerfy” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 5

        • 26.06.2026
        • W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 5 dzieci z grupy „Smerfy” z Miejskiego Przedszkola „Bajka”. Wizyta była doskonałą okazją do poznania szkoły, w której już za rok wiele z tych dzieci rozpocznie swoją edukacyjną przygodę.

          Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy III C, którzy z dużym zaangażowaniem oprowadzali swoich młodszych gości po szkole. Dzięki ich pomocy przedszkolaki mogły poznać najważniejsze miejsca w budynku oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie ucznia.

      • Inspiracje podróżnicze…
        • Inspiracje podróżnicze…

        • 24.06.2026
        • Uczniowie klas 4-8 doskonale wiedzą, że Podróże to najlepsza inwestycja w siebie. Poszerzają horyzonty, redukują stres i pozwalają nabrać zdrowego dystansu do codziennych spraw. Każdy wyjazd, nawet ten krótki, to potężna dawka endorfin i nowe spojrzenie na otaczający świat.

          Oto zestawienie 10 kluczowych powodów, dla których warto spakować walizkę i ruszyć w drogę:

        • Z pomocą „Niedźwiedziczce”

        • 24.06.2026
        • Dom Tymczasowy Niedźwiedziczka w Ełku to prywatny azyl dla bezdomnych zwierząt prowadzony przez panią Urszulę Gorajewską. Miejsce to koncentruje się przede wszystkim na niesieniu pomocy, leczeniu oraz przygotowywaniu do adopcji porzuconych kotów z Ełku i okolic. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi już włączyli się do akcji pomocowej kotom i psom. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji. Warto pomagać!

        • Wspólny piknik klas 1D i 1B

        • 24.06.2026
        • Wspólny piknik klas 1D i 1B był miłym zakończeniem roku szkolnego. Uczniowie spędzili czas na wspólnych zabawach, grach i rozmowach. Nie zabrakło radości, śmiechu oraz dobrej atmosfery. Była to świetna okazja do integracji i wspólnego świętowania zakończenia roku szkolnego.

      • Wycieczka do Warszawy
        • Wycieczka do Warszawy

        • 24.06.2026
        • 22 czerwca 2023 roku uczniowie klas III B i III C wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu odwiedzili warszawskie ZOO, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących gatunków zwierząt. Następnie spacerowali po Starówce, podziwiając piękną architekturę Starej Warszawy.

          Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek. Kolejnym punktem programu była wizyta w fabryce czekolady Wedla, gdzie uczniowie w ciekawy i aktywny sposób poznawali tajniki produkcji czekolady oraz degustowali słodkie wyroby.

      • Wycieczka klas 2c i 3a do Białegostoku
        • Wycieczka klas 2c i 3a do Białegostoku

        • 23.06.2026
        • Uczniowie klas 2c i 3a uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Białegostoku. Program wyjazdu był bardzo bogaty i dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

          Pierwszym punktem wycieczki był spektakl w Białostockim Teatrze Lalek. Następnie uczniowie odwiedzili Piwnicę Lalek, gdzie poznali historię teatru oraz obejrzeli niezwykłe lalki wykorzystywane w przedstawieniach.

        • Tydzień dla bezpieczeństwa 2026

        • 23.06.2026
        • W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych uczniów aktywnie włączamy się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

          To wyjątkowy czas, podczas którego przypominamy dzieciom i młodzieży, jak ważne są odpowiedzialne wybory, troska o siebie i innych oraz bezpieczne korzystanie z wakacyjnego wypoczynku. W naszej szkole bezpieczeństwo to nie tylko zasady ruchu drogowego czy pierwsza pomoc. To także budowanie zdrowych relacji, dbanie o zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz świadome korzystanie z internetu.

        • 🎉 Drodzy Uczniowie i Rodzice!

        • 22.06.2026
        • Mamy przyjemność poinformować, że od 22 czerwca uczniowie mogą przychodzić do szkoły bez mundurka.

          Końcówka roku szkolnego to czas podsumowań, wspólnych wydarzeń, wycieczek i świętowania sukcesów. Zachęcamy do noszenia stroju wygodnego, schludnego i odpowiedniego do szkolnych aktywności.

          Życzymy wszystkim wielu radosnych chwil w ostatnich dniach roku szkolnego!

      • Ciekawi świata - kl. I c
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: https://sp5elk.edupage.org/a/elektroniczna-skrzynka-podawcza

    • Klauzula informacyjna -  Інформаційне застереження-  RODO >>>klauzula_informacyjna_UKR.pdf

    • Deklaracja dostępności>>> Deklaracja_dostepnosci.pdf

       

    • liczba odwiedzin: 2149344
      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
        • 87 732 60 71
        • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11
          19-300 Ełk
          Poland
        • REGON - 000720326
        • AE:PL-63798-20655-RSRHT-1