Strona główna
🎉 Drodzy Uczniowie i Rodzice!
- 22.06.2026
Mamy przyjemność poinformować, że od 22 czerwca uczniowie mogą przychodzić do szkoły bez mundurka.
Końcówka roku szkolnego to czas podsumowań, wspólnych wydarzeń, wycieczek i świętowania sukcesów. Zachęcamy do noszenia stroju wygodnego, schludnego i odpowiedniego do szkolnych aktywności.
Życzymy wszystkim wielu radosnych chwil w ostatnich dniach roku szkolnego!
Ciekawi świata - kl. I c
- 22.06.2026
- 3
Uczniowie kl. Ia i Ic w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze
- 22.06.2026
- 7
Relacja z wycieczki szkolnej 4a i 4c do Warszawy
- 22.06.2026
16 czerwca 2026 roku uczniowie 4a i 4c wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Głównymi punktami programu były odwiedziny w interaktywnym Centrum Nauki Kopernik, spacer po ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz słodkie warsztaty w Manufakturze Czekolady. Wyjazd połączył naukowe eksperymenty z rozwijaniem kulinarnych pasji i integracją klasową.
Uczniowie kl. III D na Zielonej Szkole
- 18.06.2026
15-17.06. uczniowie klasy III D wybrali się na Zieloną Szkołę do Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji jakie zapewniła im profesjonalna kadra animatorów. Podczas intensywnych trzech dni odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne, rozrywkowe oraz integracyjne m.in. gra terenowa, bubble football, tubing, ja i moja klasa czy olimpiada sportów śmiesznych. Uczniowie uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, współżycia w grupie oraz przełamywania swoich lęków i obaw.
Mamy Mistrzynię Europy!
- 18.06.2026
Z ogromną dumą i radością informujemy o wyjątkowym sukcesie naszej uczennicy Sary Toczko z klasy 4c, która podczas III Mistrzostw Europy IKO Nakamura w Białymstoku, rozegranych w dniach 13–14 czerwca 2026 roku, sięgnęła po najwyższe laury na europejskiej arenie karate. W zawodach rywalizowali zawodnicy z wielu krajów Europy, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.
Miejska Gala Laureatów
- 17.06.2026
15 czerwca 2026 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2025/2026, podczas której Pan Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Masta Ełku, docenił sukcesy uczniów, zaangażowanie nauczycieli i wsparcie ze strony rodziców.
10
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
- 15.06.2026
Egzamin praktyczny na kartę rowerową odbędzie się 18 czerwca 2026 r. według następującego harmonogramu:
16:00 klasa 4b
16:30 klasa 4a
17:00 klasy 4c i 4d.
Obowiązuje kask i rower z obowiązkowym wyposażeniem.
Zbiórka pod halą MOSiR
Laboratoria Przyszłości
- 16.06.2026
- 12
Odkryliśmy Niemcy z projektem „Europa i ja”
- 16.06.2026
Dobiegł końca realizowany w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja". Uczestnicy Szkolnego Koła Europejskiego przez cały rok wykonywali zadania związane z wybranym krajem – Niemcami.
W ramach projektu uczniowie poznali symbole narodowe Niemiec, stworzyli tematyczny słownik obrazkowy, nauczyli się liczyć po niemiecku do 20 oraz obejrzeli baśń braci Grimm. Nie zabrakło także zajęć praktycznych – uczestnicy przygotowali własne żelki. Ponadto poznali sylwetki sławnych Niemców oraz ciekawe miejsca warte odwiedzenia.
Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku na 9 miejscu w Polsce
- 16.06.2026
Świetny turniej rozegrali nasi koszykarze (klasa 6c) na Ogólnopolskim Finale Szkół Podstawowych w Sopocie. Rywalizowało 16 najlepszych szkół w Polsce, po jednej z każdego województwa.
Nasz bilans to 3 zwycięstwa i 2 porażki.
Wyniki meczów
SP5 Ełk 29 - 42 SP 19 Włocławek
SP5 Ełk 35 - 44 SP 67 Wrocław
„Gawęda o zachowaniu przy stole”- klasy Szóste w Pułtusku
- 15.06.2026
11 czerwca 2026 roku od rana lało jak z cebra. Ale trzy szóste klasy: 6a, 6b i 6d wraz z wychowawczyniami, niezrażone pogodą, wyruszyły do Pułtuska nazywanego Wenecją Mazowsza - jednego z najładniejszych miast Mazowsza. Zwiedziliśmy z przewodnikiem to przepiękne miasteczko z licznymi zabytkami, urokliwie położone nad brzegiem Narwi. Pułtusk znany jest z rynku, który według niektórych źródeł jest najdłuższy w Europie! Jako, że aura nie sprzyjała spacerom, udaliśmy się do zamku na przydatną nam w życiu lekcję savoir vivre „GAWĘDĘ O ZACHOWANIU PRZY STOLE”. Kuchnia i kultura jedzenia stanowią ważny element naszej tradycji. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa Menadżera - pana Jarosława - młodzież dowiedziała się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać ze sztućców i zastawy stołowej, by następnie podczas obiadu wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Ni
- liczba odwiedzin: 2145468