• Aktualności

     • Zapisy do klasy pierwszej
      • Zapisy do klasy pierwszej

      • Szanowni Rodzice!

       Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2019/2020.

       Do klas pierwszych zapisujemy:

       1. Obowiązkowo dzieci z rocznika 2012.

       2. Dzieci urodzone w 2013 r., które na wniosek rodziców, jako szęściolatki, rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Dzieci te muszą spełnić jeden z warunków: korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019, uzyskały opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o mozliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

       Rekrutacja do klas I prowadzona jest w dwóch terminach:

       • od 11 lutego do 08 kwietnia 2019 r. składają zgłoszenia rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkolnym,
       • od 27 maja do 07 czerwca 2019 r. składają wnioski rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły.

       Obwód szkoły obejmuje ulice: Jana Pawła II (numery nieparzyste od 17 do końca ulicy i parzyste od 24 do końca ulicy), Baranki, św. Maksymiliana Marii Kolbego, Bp. Edwarda Samsela, Matki Teresy z Kalkuty (numery nieparzyste), św. Rafała Kalinowskiego, św. Ojca Pio, św. Franciszka, św. Dominika Savio, św. Wojciecha, Spacerowa, wielkanocna, Letnia, Jesienna, Zimowa, Lekarska, Szpitalna, Witolda Maternika, ks. prał. Mariana Szczęsnego

       Do uzupełnionego wniosku prosimy dołączyć odpis aktu urodzenia.

     • Ogólnopolski konkurs MEDITEST rozstrzygnięty!
      • Ogólnopolski konkurs MEDITEST rozstrzygnięty!

      • 43 uczniów z klas piątych i szóstych oraz 3 uczniów z klas czwartych wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST, zorganizowanym w listopadzie 2018r. przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.

       Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymała Zuzanna Górska z klasy 5a. Wyróżnieni zostali: Maksymilian Wiczewski z kl. 6d, Oliwia Goliczewska z kl. 5a, Monika Mierzejewska z kl. 5a, Joanna Kurzątkowska z kl. 5a. Witold Gos – 6b. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania.

       GRATULACJE!!!

       Regina Merchelska - szkolny organizator ponadprogramowego ogólnopolskiego konkursu

     • Elektrośmieci zbieramy – szkole pomagamy
      • Elektrośmieci zbieramy – szkole pomagamy

      • Drodzy Rodzice!

       Oddając elektrośmieci wspieracie szkołę!
       W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz prawidłowe gospodarowanie odpadami. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje.

       Termin akcji: 04.03.2019 r. – 29.03.2019 r.

       Serdecznie zapraszamy!

       Koordynator akcji – Robert Kubeł

     • Każdemu jest z zuchem dobrze
      • Każdemu jest z zuchem dobrze

      • Pod takim hasłem przebiegała akcja, z okazji Dnia Myśli Braterskiej, w którą aktywnie włączyła się 2 Gromada Zuchowa Pszczółki. Na zbiórce zuchy wykonywały symboliczne zawieszki do munduru. Jak się domyślacie były to oczywiście Pszczółki. Paczka z naszymi upominkami trafiła do 40 Gromady Zuchowej Czerwone Muchomorki z Radomska. Miłym zaskoczeniem była dzisiejsza paczka, którą dostaliśmy aż z Wrocławia. 347 Wrocławska Gromada Zuchów Leśnych „Płomienne Niedźwiadki” wysłała nam kukiełki Niedźwiadki, rysunki, pamiątkowe bransoletki, a także swoją chustę i plakietkę.

       Dzisiejszy dzień był dla zuchów i harcerzy dniem mundurowym, dlatego na korytarzach szkoły z pewnością nas dostrzegliście. Na zbiórce rozmawialiśmy o idei tego święta, wspominaliśmy założyciela ruchu skautowego sir Roberta Baden Powella, albowiem 22 lutego przypada rocznica jego urodzin. Wiemy, że choć czasem rozrabiamy to każdemu jest z Pszczółkami dobrze!

       2GZ Pszczółki

     • Dawno temu w pewnej szkole…
      • Dawno temu w pewnej szkole…

      • 15-17.02.2019 r. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej gościła 150 harcerzy z Ełku, Suwałk, Bemowa Piskiego, a także z Chorągwi Stołecznej: odległego Celestynowa i Garwolina. Zbliżający się Dzień Myli Braterskiej był okazją do wspólnych rozmów, okazywania sobie życzliwości i obdarzania uśmiechem. Wspominaliśmy wielkie postacie światowego skautingu: założyciela ruchu skautowego sir Roberta Baden Powella, jego żonę lady Olave St. Clair Baden-Powell, ale i Polskiego harcerstwa: Aleksandra Kamińskiego, szczególnie bliskiego wszystkim zuchom, a także Olgę Małkowską. Był to pierwszy rajd, który odbył się na terenie naszej szkoły. Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji, a także pracownikom szkoły za obdarzenie zaufaniem i okazaną życzliwość.

       Czuwaj!

       2GZ Pszczółki, 1PWDH Quo Vadis

     • Wicemistrzostwo Ełku naszych siatkarek
      • Wicemistrzostwo Ełku naszych siatkarek

      • W piątek 8 lutego 2019r. w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Dwójkach Siatkarskich Dziewcząt. Nasze dziewczęta zagrały koncertowo, przegrywając tylko jeden mecz w  tie-break. Na 7 ełckich drużyn zajęły wysokie - II miejsce.

       Naszą szkołę reprezentowały: Grzywińska Daria, Lisek Nikolina, Gulan Julia, Bugieda Nikola, Chmielewska Agata, Leszczyńska Magdalena oraz zawodniczki rezerwowe: Życzewska Kornelia, Mużyło Natalia i Moldenhower Nikola.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Konowalska Iwona

     • Impro, czyli teatr improwizowany
      • Impro, czyli teatr improwizowany

      • 9 lutego 2019 r. my, grupa teatralna „graMolki” z panią Kamilą Nawrot uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych międzynarodowego projektu  „Młody teatr” w Ełckim Centrum Kultury.

       Spotkanie zorganizowane było w sali „Zebra” ECK, prowadził je pan Grzegorz Sierzputowski i trwało dwie godziny. Początek warsztatów był nieco inny niż cotygodniowe spotkania teatralne w szkole. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki pobudzającej umysł i ciało. Później przeszliśmy do zabaw teatralnych. Pierwszą z nich było przedstawienie obrazu pt. „Japonia” z ciał uczestników. Drugie ćwiczenie nazywało się ”maszyna do pisania” i polegała na tym, że jeden z nas opowiadał historię i pisał ją jednocześnie na maszynie, a pozostali uczestnicy mieli improwizować wymyślany przez „pisarza’ na bieżąco tekst.

       Bardziej znana była nam zabawa pt. „trójgłowy ekspert”, która ćwiczy umiejętność mówienia, koordynacji w grupie.

       Warsztaty dały nam dużo pozytywnej energii i uczyły, jak grać na dużej scenie.

       Dostaliśmy niespodziankę, czyli występ improwizacyjny naszej grupy teatralnej 23 marca tego roku, w ECK dla widowni z różnych szkół. Będzie to  niezapomniane przeżycie!

       Aleksandra Eustachiewicz klasa 6c

     • Mobilność w European School of English na Malcie
      • Mobilność w European School of English na Malcie

      • W ramach realizacji projektu finansowanego z Funduszy Europejskich PO WER „Aktywny nauczyciel - lepsza przyszłość” sześciu nauczycieli naszej szkoły od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. realizowało drugą mobilność w European School of English na Malcie. Nauczyciela podczas pobytu doskonalili umiejętności posługiwania się językiem angielskim, zgłębiali tajniki metody CLIL oraz poznawali nowe narzędzia ICT. 

       Barbara Kiluk-Dońkowska

     • EkoWalentynki
      • EkoWalentynki

      • W Dniu Zakochanych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „EkoWalentynki – czyli kochany recykling”. W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny uczniowie otrzymywali lizaki w kształcie serduszka.

       Codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety Ziemi.

       Barbara Kubeł, Barbara Kiluk-Dońkowska, Robert Kubeł

     • Wycieczka do DPD w Ełku
      • Wycieczka do DPD w Ełku

      • 5 lutego 2019 r. odwiedziliśmy placówkę DPD w Ełku przy ul. Żelaznej 5. Pani Małgorzata Janik – Romejko (mama Daniela) i pani Joanna Kościuszko przedstawiły specyfikę swojej pracy. Nauczyły nas nadawać, adresować i pakować przesyłki.

       Panie ogłosiły wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczniej z DPD”, wręczyły nagrody laureatom oraz upominki i niespodzianki dla wszystkich dzieci. I miejsce w konkursie zajął Mateusz Wiszowaty, II miejsce Kornel Dytkowski, III miejsce Maja Gołaszewska.

       Następnego dnia do klasy przyjechał kurier DPD, który przywiózł wysłane przez nas przesyłki. W środku znajdowały się logiczne układanki.

       Bardzo dziękujemy p. M. Janik – Romejko i p. J. Kościuszko za organizację wspaniałej wycieczki.

        

       Uczniowie klasy I a i wychowawczyni Dorota Szcześniak

        

     • Pszczółki na zimowisku
      • Pszczółki na zimowisku

      • W  dniach 31.01.2019 – 01.02.2019 r. Pszczółki uczestniczyły w Harcerskiej Akcji Zimowej. Tym razem było to zimowisko w Janówce blisko Augustowa. Zuchy zdobyły sprawność Przyjaciel Zwierząt, gdyż właśnie zwierzęta były głównym tematem zimowiska. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomagać zwierzętom, odwiedziły gospodarstwo hodowlane, spotkały się z leśnikami i zdobyły wiadomości o zwierzętach żyjących w lesie. Nie zabrakło harcerskich pląsów, śpiewów oraz spotkań przy ognisku.

       2 GZ Pszczółki wygrała rywalizację na najlepszą maskotkę biwaku. Każdy zuch z naszej gromady wykonał własną Pszczółkę, a podstawą zuchowego totemu stał się ul przygotowany jeszcze przed biwakiem. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia naszej maskotki, tym bardziej, że konkurencja była bardzo duża.

                       Podczas zimowiska udaliśmy się również na wycieczkę do Augustowa i Studzienicznej, gdzie zuchy z 1GZ Smerfy oraz z 5GZ Strażnicy Bajek złożyły obietnicę zucha. Dwóch harcerzy, w tym funkcyjny naszej gromady Kuba złożyło przyrzeczenie harcerskie.

                       Dla wszystkich harcerzy i zuchów zimowisko stanie się miłym wspomnieniem. Wiedza i umiejętności, które poszerzyliśmy będziemy wykorzystywać w praktyce troszcząc się o zwierzęta domowe, ale również te żyjące na łonie natury. Już dziś rozpoczynamy przygotowania do świętowania Dnia Myśli Braterskiej.

       Czuj!

       2 GZ Pszczółki, pwd. Magdalena Lubartowicz

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
    • sp5elk@onet.pl
    • 87 732 60 71
    • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11 19-300 Ełk