• Punkt Katechetyczny przy Parafii Prawosławnej ogłasza nabór

• Na Prośbę ks. Rafała Łaszczuka, Proboszcza Parafii Prawosławnej pw. śww. app. Piotra i Pawła w Ełku niniejszym informujemy, iż zostały rozpoczęte zapisy na zajęcia Religii Prawosławnej, na rok szkolny 2024/2025, do Punktu Katechetycznego (zobacz infografika), mieszczącego się przy Parafii Prawosławnej w Ełku, która swoją opieką duszpasterską obejmuje naszą szkołę.

Informacje udzielane są telefonicznie, pod numerem telefonu 608 012 713, w kancelarii Parafialnej przy ul. Marii Konopnickiej 6A  w Ełku oraz Kościele Prawosławnym, przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Ełku.

• Koło plastyczno-techniczne - „Młodzi, zdolni, kreatywni”

• W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 uczniowie koła plastyczno-technicznego wykonali następujące prace twórcze: kartki walentynkowe oraz serduszka z włóczki w ramce - różne rodzaje kompozycji; rękodzieło artystyczne – wykonanie lalek przy wykorzystaniu drewnianych główek, kolorowej włóczki, sznurka, wstążek i kolorowych ozdób; „kolorowe tulipany” - wykonanie bukietu tulipanów z kolorowego brystolu oraz wazonu metodą origami; kartki świąteczne, wielkanocne koszyczki i ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi; torebki z filcu – wykonanie i ozdobienie torebek z kolorowego filcu według własnej inwencji twórczej; „kolorowe nenufary” – wykonanie kolorowych nenufarów techniką origami; rękodzieło artystyczne – tworzenie oryginalnych obrazów za pomocą bambusowych patyczków i kolorowych flamastrów; "kwiaty nie tylko na łące" – wykonanie kwiatów z okazji Dnia Matki przy pomocy drucika, nici, cienkich kolorowych rajstop, zielonej taśmy florystycznej, małych kolorowych koralików; bransoletki ze sznurka - wykonanie bransoletek z kolorowego sznurka z dodatkiem koralików.

Uczniowie przez cały rok szkolny zdobywali umiejętności plastyczno-techniczne, wykazywali się wielką kreatywnością w tworzeniu swoich prac, wykorzystując również własną inwencję twórczą. Wszystkie wykonane prace były eksponowane na tablicach  ściennych, pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy brali czynny udział w zajęciach plastyczno-technicznych.

Opiekun koła – Anna Rogaska

• ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11