• Aktualności

     • XXVI Puchar Łomżyczki
      • XXVI Puchar Łomżyczki

      • 26 i 27 października „Nenufarki” z SP 5 Ełk  brały udział w XXVI Pucharze Łomżyczki czyli Ogólnopolskim Turnieju Minikoszykówki Chłopców z rocznika 2007 i młodszych. 

       Turniej organizował UKS „Łomżyczka 10” działający przy SP 10 w Łomży. Startowało w nim 5 drużyn. Oprócz naszej – „Nenufar 5 Ełk”,  grali jeszcze Basket 47 Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, UKS Dziewiątka Łomża i Łomżyczka 10 z Łomży. Każdy zespół grał z każdym. Pierwszy mecz z Białymstokiem przegraliśmy. Przeciwnik organizował obronę bardzo blisko kosza i nasi chłopcy nie mieli pomysłu na jej pokonanie. Wiele rzutów było niecelnych. Pozostałe mecze nie sprawiły przykrych niespodzianek i je wygraliśmy. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został Mateusz Życzewski, Do I piątki turnieju trener wytypował Adama Lisiewicz  a do II piątki turnieju Juliana Wysockiego. Prawie wszyscy zawodnicy z drużyny trafiali do kosza.

       Skład drużyny:

       1. Franek Cituk
       2. Janek Cituk
       3. Dominik Gołąbek
       4. Marcin Gawędzki
       5. Gabriel Jankowski
       6. Adam Lisiewicz
       7. Bartek Pawluczak
       8. Marcin Radel
       9. Jakub Radke
       10. Olek Redyk
       11. Kacper Wieczorek
       12. Julian Wysocki
       13. Mateusz Życzewski

       Wyniki meczów:

       Basket 47 - Nenufar  27:20

       MOSiR Bielsk Podlaski - Nenufar  20:34

       UKS Dziewiątka Łomża - Nenufar  12 : 46

       Łomżyczka 10 - Nenufar  69 : 31

       Wyjazd na turniej był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ełk.

       Artur Borzeński

     • Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Plastyczny Anioły do mnie wysyłaj
      • Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Plastyczny Anioły do mnie wysyłaj

      • 13 października 2018 r. odbył się w Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Plastyczny Anioły do mnie wysyłaj pod hasłem: „Mój współczesny Anioł Stróż”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku. Na konkurs plastyczny wpłynęło ogółem z różnych szkół 270 prac. W Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku zainteresowanie tematyką anielską było ogromne. Na lekcjach religii zastanawialiśmy się wspólnie jaki ma być współczesny Anioł Stróż. Z ciekawych pomysłów powstało w klasach młodszych 35 prac plastycznych.

        

       W kategorii plastycznej klas I-III z naszej szkoły

       II miejsce zdobyli: Aleksander Wielgat z kl. 2a oraz Nina Ewko z kl. 2b

       III miejsce - Lena Murawska z kl. 2c

       Wyróżnienie - Dominika Białowąs z kl. 2c

       W kategorii recytatorskiej klas I-III z naszej szkoły

       Wyróżnienie zdobyła Aniela Piercewicz z kl. 3a

        

       Dziękuję wszystkim dzieciom i ich rodzicom za trud i zaangażowanie. Szczególne gratulacje zwycięzcom! Na zdjęciach współczesny Anioł Stróż w kilku pracach moich uczniów.

        

       Elżbieta Sobczyk

     • Rowerowy rajd pamięci
      • Rowerowy rajd pamięci

      • W sobotę 20 października 2018r., korzystając z pięknej, jesiennej aury, grupa uczniów z kl. V g, VI a i VI d wraz z opiekunami wyruszyła na kolejny rowerowy rajd pamięci w ramach projektu edukacyjnego „Patriotycznie zakręceni dla Niepodległej” przyznanego przez Urząd Miasta w Ełku. Trasa rajdu prowadziła w kierunku Nowej Wsi Ełckiej, a pierwszym przystankiem był pomnik Armii Krajowej upamiętniający wydarzenia z czasów II wojny światowej. W tym miejscu pod dowództwem Władysława Świackiego ps. "Sęp" dokonano zamachu na gestapowskie komando śmierci. Kolejnym etapem rowerowej wycieczki był cmentarz w Nowej Wsi Ełckiej z pojedynczymi, protestanckimi nagrobkami i kwaterami rodowymi, zatrzymanie się przy zbiorowej mogile żołnierzy armii niemieckiej, a także przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika i pomniku św. Jana Pawła II, któremu, my Polacy, tak wiele zawdzięczmy. Następny etap rajdu to wieś Malczewo i ukryta wśród gęstwiny leśnej nekropolia rodziny Reck, która kiedyś zamieszkiwała te tereny. Dalsza część rajdu to wieś Szarejki, Chruściele i Szarek, gdzie można było podziwiać piękny krajobraz, a pasące się na łące konie wzbudziły zainteresowanie wszystkich młodych uczestników wyprawy. Najtrudniej było dotrzeć na wzgórze Bunelka (167m n.p.m.) bo w nogach już trochę kilometrów było i wciąż pod górę, więc momentami trzeba było prowadzić rower, ale cel został osiągnięty. Na wzgórzu uczestnicy rajdu pamięci oddali hołd żołnierzom rosyjskim i niemieckim poległym w bitwach o Ełk w latach 1914-1918. Tutaj także był czas na odpoczynek, ognisko, pieczenie kiełbasek i podziwianie panoramy rodzinnego miasta.

       Ostatni przystanek i zakończenie rowerowego rajdu pamięci to „Brama Pokoju” – pomnik upamiętniający 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przy parafii pw. św. Jana Pawła II, który mówił: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego”.

       Dziękujemy Pani Magdalenie Lubartowicz ( mamie Jakuba i nauczycielce naszej szkoły) za wspólny udział w rajdzie, pomoc i piękne świadectwo aktywnego spędzania wolnego czasu. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę uczniów za ich wzorową postawę podczas nietypowej lekcji patriotyzmu.

       Maria Chaberek i Robert Kubeł

     • Powiatowy Konkurs Recytatorski i Wokalny
      • Powiatowy Konkurs Recytatorski i Wokalny

      • 8 października 2018 r. odbył się w Ełckim Centrum Kultury Powiatowy Konkurs Recytatorski i Wokalny, w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". W kategorii klas I-III wokalne umiejętności zaprezentowało pięcioro uczniów. Ich wysiłek został nagrodzony.

       Lena Bruszkiewicz zdobyła I miejsce, 

       Lena Górska - II miejsce (film poniżej),

       Trio w składzie: Emilia Jusiel, Nina Ewko, Julia Marcinkiewicz zajęło II miejsce.

       Serdecznie dziękuję dzieciom za ich trud przygotowań do konkursu i rodzicom za wsparcie. 

       Elżbieta Sobczyk

     • Code Week w IV c
      • Code Week w IV c

      • 17 października w klasie IV c realizowany był warsztat nauki programowania. To element projektu kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Uczniowie na zajęciach kształcili kompetencje cyfrowe, w dziedzinie technologii, matematyki, ale też kreatywności, analitycznego myślenia i pracy zespołowej. Jednocześnie klasa IV c wzięła udział w społecznej inicjatywie, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week.

       Organizator przedsięwzięcia Kamila Nawrot

       Realizator przedsięwzięcia - „Kolej na Klocki”

     • Rajd rowerowy dla Niepodległej
      • Rajd rowerowy dla Niepodległej

      • W poniedziałek 15 października 2018r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Patriotycznie zakręceni dla Niepodległej” przyznanego przez prezydenta miasta Ełku w zakresie grantu „Nasze Pasje na 100-lecie Niepodległości” grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej, pod opieką nauczycieli, wyruszyła na rajd rowerowy śladami historii. Stery rowerów zdobiły biało czerwone chorągiewki i już przejazd ulicami osiedla wzbudzał zaciekawienie oraz przekonanie, że czcimy 100 lecie odzyskania niepodległości. Dopisywała nam słoneczna aura, a droga prowadząca przez las pozwalała na podziwianie złotej, polskiej jesieni.

       Punktem docelowym wyprawy był cenny i unikalny słup graniczny pochodzący z 1545 r. położony pomiędzy Prostkami i wsią Bogusze nad rzeką Ełk. Jest to miejsce, gdzie zbiegały się granice Królestwa Polskiego, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Prus Książęcych. Kolejnym punktem wyprawy była wieś Ostrykół i wizyta w drewnianym kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1667 roku. Ten zabytek architektury, oprócz przepięknego wyglądu kryje w sobie wiele pamiątek pochodzących z XVII i XVIII w. np. rzeźby Matki Bożej i Świętego Jana oraz piękna figurka pelikana. Na terenie posesji kościoła rośnie znacznych rozmiarów dąb, będący pomnikiem przyrody. W dalszej kolejności obejrzeliśmy bunkry z okresu II wojny światowej, i cmentarz z kilkoma niemieckimi i rosyjskimi grobami, które są położone  pomiędzy wsią Ostrykół i Prostkami. Ostatnim etapem rajdu rowerowego była wieś Lipińskie Małe i wizyta u p. W.M. Paszkowskich, którzy przygotowali nam ognisko i bezpieczne miejsce odpoczynku. Uczniowie naszej szkoły posłuchali niezwykłych wspomnień ludzi, którzy przeżyli II wojnę światową, byli wywiezieni na przymusowe roboty do Niemiec i drżeli o swoje życie. Seniorzy i uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne. To było wyjątkowe spotkanie międzypokoleniowe i żywa lekcja historii. 

       Maria Chaberek i Robert Kubeł

     • Pamięć o nauczycielach
      • Pamięć o nauczycielach

      • W sobotę 13 października 2018 r., w wigilię Dnia Edukacji Narodowej,  grupa wolontariuszy SKC ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku wraz z opiekunem  udała się z wizytą do zaprzyjaźnionych emerytów mieszkających na osiedlu Jeziorna, by wręczyć im własnoręcznie wykonane laurki, pokłonić się, złożyć życzenia i podziękować za długoletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą. Wizyta uczniów niektórym emerytom była miłą niespodzianką, ale dla większości z nich  była oczekiwanym spotkaniem, wszak te odwiedziny kontynuowane są od wielu już lat. Były wspomnienia, radość i wdzięczność, że  młode pokolenie pamięta o nich. Tradycyjnie, w tym wyjątkowym, dniu młodzi wolontariusze odwiedzili także groby zmarłych nauczycieli, spoczywających na ełckim cmentarzu. Modlitwą, płonącym zniczem, zebraniem liści z grobów uczniowie złożyli zmarłym hołd, poznali także ich sylwetki. Sprzyjała nam przy tym piękna, jesienna aura. Wszystkim uczestnikom sobotniej wyprawy ( Karolina, Magda, Oliwia, Zosia, Adam i Kacper z kl. V g, Maja i Marysia z kl. VI c, Wiktoria z kl. VI a) było to duże przeżycie i wspaniała lekcja.

       Maria Chaberek

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 12.10.18r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Głównym punktem obchodów był uroczysty apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym uczestniczyli zaproszeni nauczyciele emeryci, wszyscy nauczyciele szkoły, uczniowie i pracownicy obsługi i administracji szkoły. Część artystyczną, która w krzywym zwierciadle ukazała pracę nauczycieli przygotowali uczniowie kl. I – VI pod opieką p. Joanny Baranowskiej, p. Elżbiety Sobczyk z towarzyszeniem chóru pod kierunkiem p. Anna Czajki.

       Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu „Nauczyciel Naj”, w którym uczniowie dokonywali wyboru spośród nauczycieli kl. I – VI. Prowadzące uroczystość, Julia Czerwonka i Magdalena Ejza przedstawiły laureatów w poszczególnych kategoriach:

       1. Nauczyciel najczęściej uśmiechający się - Pani Magdalena Nina Łaszcz
       2. Nauczyciel o najbardziej kręconych włosach – Pani Regina Merchelska
       3. Nauczyciel najbardziej wysportowany – Pan Łukasz Romatowski
       4. Nauczyciel o najmilszym głosie – Pani Barbara Kiluk – Dońkowska
       5. Nauczyciel na najwyższych obcasach – Pani Elżbieta Naruszewicz
       6. Nauczyciel o największym poczuciu humoru – Pani Maria Chaberek
       7. Nauczyciel najlepszy przyjaciel – Pan Robert Kubeł
       8. Nauczyciel o najładniejszych oczach – Pani Joanna Czarniak
       9. Nauczyciel o niebiańskiej cierpliwości – Pani Mariola Galicka
       10.  Nauczyciel najbardziej elegancki – Pani Anna Obrycka

       Laureaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami.

       Opiekunowie SU: p. Barbara Kiluk – Dońkowska, p. Robert Kubeł

     • Ślubowanie klas pierwszych
      • Ślubowanie klas pierwszych

      • 4 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły wstąpili w szeregi społeczności uczniowskiej. Dziewięćdziesięcioro pięcioro uczniów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Wobec rodziców, dziadków i gości zapewnili, że będą dobrze się  uczyć, szanować szkołę i kochać Polskę.

       Akt ślubowania i pasowania na ucznia poprzedził krótki egzamin przeprowadzony przez "dobrą wróżkę"- Julię Dzięgielewską, po którym dyrektor szkoły Pan Dariusz Szumski, dokonał aktu pasowania ogromnym ołówkiem wyznaczone dzieci.

       Ślubowanie klas pierwszych to wydarzenie w życiu całej szkoły. Na pamiątkę tego dnia uczniowie klas pierwszych otrzymali prezenty od swoich rodziców, Pana Prezydenta oraz starszych uczniów z klas 5 i 6. Dostojni goście - prezydent miasta Pan Tomasz Andrukiewicz,Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku- pani Bożena Dąbkowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji pani Małgorzata Teresa Pikus - złożyli pełnoprawnym już uczniom życzenia najlepszych ocen, wspaniałego samopoczucia w szkole, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy.

       Całą uroczystość przygotowała i poprowadziła nauczycielka Małgorzata Popielarz we współpracy z uczniami samorządu uczniowskiego.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • 28 września obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu społeczność szkoły mogła przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia dzięki kolorowym plakatom rozwieszonym na korytarzach szkolnych.

       Uczniowie kl. III – VI mieli również możliwość wykazania się znajomością tabliczki mnożenia, rozwiązując różnego rodzaju zagadki matematyczne. Najlepsi otrzymali znaczki „Ekspert tabliczki mnożenia”.

       Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili wśród pracowników szkoły „egzamin z tabliczki mnożenia”, który wszyscy zdali śpiewająco.

       Dzień ten był wspaniałą okazją, aby połączyć naukę z zabawą i jesteśmy pewni, że na stałe wpiszę się w kalendarz wydarzeń szkolnych.

        

       Organizatorzy: Robert Kubeł, Joanna Czarniak, Mariola Galicka, Małgorzata Lewandowska

     • 2 Gromada Zuchowa Pszczółki ogłasza nabór!
      • 2 Gromada Zuchowa Pszczółki ogłasza nabór!

      • Jeśli masz 6-9 lat, chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, stać się detektywem, podróżnikiem, aktorem, przyjacielem zwierząt, magikiem, a w wakacje pojechać na obóz harcerski to zapraszamy Cię na zbiórki zuchowe, które odbywają się w każdy piątek w SP5, w sali nr 27, od godz. 16:00 do 17:30.
       Przyjdź! Czekamy na Ciebie!
       Czuj!

       drużynowa: dh. Magdalena Lubartowicz
       kontakt: magdalena.lubartowicz@zhp.net.pl

     • II Memoriał Lecha Sawickiego
      • II Memoriał Lecha Sawickiego

      • W dniach 15 – 16 września odbył się II Memoriał Lecha Sawickiego w Białymstoku, nasz klub reprezentowały 2 zespoły w dwóch różnych kategoriach wiekowych. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”.

       Już w pierwszej minucie pierwszego meczu poważnej kontuzji doznał jeden z naszych zawodników, w rezultacie czego musiał opuścić plac gry i nie uczestniczył w kolejnych meczach turnieju. Bez Daniela grało się bardzo ciężko naszej drużynie, jednak 3 pierwsze spotkania udało nam się wygrać znaczną różnicą punktów. Kolejne dwa mecze to już zupełnie inna historia. Najpierw dostaliśmy lekcję pokory od SPK Białystok, a następnie po dogrywce ulegliśmy jednym punktem drużynie ze stolicy. Tutaj co prawda udało nam się odrobić 10 punktowy deficyt, natomiast w doliczonym czasie gry zabrakło zwyczajnie szczęścia i precyzji.

       Wyniki spotkań: UKS Nenufar 5 – Żubry Białystok 49 : 23 (MVP - Bartosz Mońko)UKS Nenufar 5 – Młode Żubry Białystok 53 : 26 (MVP – Maksymilian Wilczewski)UKS Nenufar 5 – Basket Regnum Bydgoszcz 50 : 49 (MVP – Szymon Kopko)UKS Nenufar 5 – SPK Białystok 35 : 56UKS Nenufar 5 – Jagielonka Warszawa 49:50 (po dogrywce)

       Klasyfikacja końcowa:1. SPK Białystok2. Jagielonka Warszawa3. UKS Nenufar 5 Ełk4. Żubry Białystok5. Młode Żubry Białystok6. Regnum Bydgoszcz

       Drużyna w składzie:Bartosz Gąsiorek – 4 pkt, 20 zb (eval 2,6)Michał Dyro – 18 pkt, 17 zb (eval 3,8)Bartłomiej Ert – 13 pkt, 28 zb (eval 2,6)Sebastian Lisiewicz – 21 pkt, 21 zb (eval 7,2)Bartosz Mońko – 65 pkt, 13 zb (eval 6,2)Oskar Chrzanowski – 4 pkt, 8 prz (eval – 0,2)Eric Jarząbek – 31 pkt, 16 zb (eval 6,6)Szymon Kopko – 14 pkt, 10 zb (eval 1,4)Maksymilian Wilczewski – 43 pkt, 22 prz, 6 blk (eval 7,6)Szymon Konikowski – 6 pkt, 8 zb (eval 0,5)Kamil Chrzanowski – 15 pkt, 9 zb (eval 2,8)Daniel Walendzewicz – 2 pkt, 1 prz (eval 3) – kontuzja Trener: Łukasz RomatowskiAsystent trenera: Karol Romatowski

       Do ALL STARS z naszej drużyny został wybrany Maksymilian Wilczewski (wygrał również konkurs skills challange). Wyróżnieniem trenera został odznaczony Sebastian Lisiewicz (drugi eval w drużynie)

       2008Tutaj dla większości naszych zawodników był to pierwszy turniej w życiu, dlatego też naszym celem nie było wygrywanie a nabieranie doświadczenia na boisku. Wszyscy gracze drużyny spędzili na nim wiele minut, niezależnie od tego czy szło im lepiej czy troszkę gorzej. Mimo to, dobrze się bawiąc odnieśliśmy 2 zwycięstwa, między innymi z Komorowem, który w ostatecznym rozrachunku uplasował się na 2 pozycji. W tym turnieju pech nas nie opuszczał – po szaleńczej pogoni, odrabiając 17 pkt straty - przegraliśmy z Włocławkiem różnicą 2 pkt, w wyniku czego zamiast zająć 2 miejsce skończyliśmy rozgrywki na 5 pozycji.

       Klasyfikacja końcowa:1. NACIONALINE KREPSINIO AKADEMIJA KOWNO ( LITWA) – 10 pkt2. UKS KOMORÓW – 8 p 3. TKM WŁOCŁAWEK – 8 pkt4. SDJUSZOR 7 GRODNO (BIAŁORUŚ) – 7 pkt5. UKS „NENUFAR 5” EŁK – 7 pkt6. AKADEMIA KOSZYKÓWKI „MŁODE ŻUBRY” BIAŁYSTOK – 5 pkt

       Wyniki:UKS Nenufar 5 – Sdjuszor 7 Grodno 39 : 46UKS Nenufar 5 – UKS Komorów 41 : 30 (MVP - Jan Cituk)UKS Nenufar 5 – Kowno 23 : 67UKS Nenufar 5 – TKM Włocławek 46 : 48UKS Nenufar 5 – AK Młode Żubry Białystok 48 : 43 (MVP – Wiktor Ejsmont)

       Drużyna w składzie:Cyryl LewandowskiBartek NaruszewiczKacper WitkowskiJanek CitukMarcin RadelWiktor EjsmontFranek CitukDominik GołąbekAdam OmiotekMateusz ŻyczewskiMateusz WierzbickiBartek MachanowskiKacper WieczorekTrener: Łukasz Romatowski

       Do ALL STARS wybrany został Marcin Radel, natomiast nagrodę- wyróżnienie trenera otrzymał Franek Cituk.

       Wszystkim chłopcom gratulujemy!

       Dziękujemy również kibicom, którzy przyjechali do Białegostoku kibicować naszym drużynom.

     • Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego
      • Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

      • 26 września odbyły się w naszej szkole wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Siedmioro kandydatów przedstawiło braci szkolnej swoje programy, w których przestawili propozycje na wprowadzenie zmian w szkole, aby była ona dla wszystkich jeszcze bardziej przyjazna.

       W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą SU została Julia Czerwonka z kl. VI d zdobywając najwyższą  liczbę głosów, natomiast jej zastępcą Magdalena Ejza z kl. VI d.

       Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

       Opiekunowie SU: Barbara Kiluk – Dońkowska i Robert Kubeł

     • Eko-pomysł - czyli jak chronić środowisko naturalne
      • Eko-pomysł - czyli jak chronić środowisko naturalne

      • 18 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konferencji projektu „Od teorii do praktyki – zrównoważone wykorzystywanie zasobów dziedzictwa naturalnego w Ełku oraz Bristonas” zorganizowanej przez Starostwo Powiatu w Ełku podczas, której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Eko pomysł, czyli jak chronić środowisko naturalne”.

       Nasi uczniowie spisali się wspaniale.

       I miejsce w kategorii klas I – III zajęła ucz. kl. II c Dominika Białowąs (pod op. p. E. Pełszyńskiej)

       I miejsce w kategorii grupowej kl. I – III zajęła ucz. kl. III a (pod opieką p. B. Kubeł)

       II miejsce w kategorii kl. IV – VI zajął ucz. kl. IV e Paweł Jaśkiewicz (pod op. M.N. Łaszcz)

       III miejsce w kategorii kl. IV – VI zajął ucz. kl. IV b Julia Muchowska (pod op. M.N. Łaszcz)

       Laureatom serdecznie gratulujemy.

        

       Barbara Kubeł, Magdalena Nina Łaszcz

     • Akcja - Segregacja - 25 lat Akcji „Sprzątania Świata”
      • Akcja - Segregacja - 25 lat Akcji „Sprzątania Świata”

      • 21 września uczniowie kl. I – III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. Dzieci wyposażone w rękawice i worki oczyściły ze śmieci teren wokół szkoły i na osiedlu. Przeprowadzona akcja miała na celu inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na przyrodę. Po zakończonej pracy dzieci piekły kiełbaski na ognisku.

       Barbara Kubeł

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
    • sp5elk@onet.pl
    • 87 732 60 71
    • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11 19-300 Ełk