• Aktualności

          • Jasełka
            • Jasełka

            • ,,…..kiedy rodzi się Bóg, niech w Twoim domu,

              Niech w Tobie nie będzie zimniej niż w tamtej stajence.

              Betlejem jest blisko, jest na odległość ludzkiego serca,

              na odległość otwartych szeroko ramion,

              na odległość dłoni otwartej.

              Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść……..’’

                  21 grudnia  2022 r. uczniowie klas I-III z koła misyjnego  oraz uczennice klasy  V i VI  przedstawiły swoim koleżankom, kolegom, nauczycielom  jasełka pt.: ,, Bóg jest w nas”. W przepięknej scenografii  i w świątecznym nastroju młodzi aktorzy opowiedzieli historię narodzin Pana Jezusa. Narodzin, które  powinny dokonywać się w sercu każdego  człowieka. Grze aktorskiej towarzyszyło śpiewanie i granie kolęd. Uczniowie wykazali się wspaniałym zdolnościami muzycznymi  i aktorskimi. 

              Po przedstawieniu głos zabrała Pani Wicedyrektor Ewa Cwalina , dziękując aktorom występu i życząc wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

              Dziękujemy wszystkim uczniom za piękny występ, a także rodzicom za wkład i zaangażowanie.                               Macie WIELKIE SERCA.

               Wioletta Zakrzewska, Maria Arciszewska

          • Kolędować czas zacząć!
            • Kolędować czas zacząć!

            • Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. 20 grudnia 2022 r. społeczność szkolna zebrała się na wspólne kolędowanie. Usłyszeliśmy wspaniałe występy wokalne, zobaczyliśmy radosne tańce najmłodszych dzieci, mogliśmy podziwiać wirtuozerskie popisy na instrumentach muzycznych, a także obejrzeliśmy zabawne przedstawienie o tematyce świątecznej. Oprócz wspólnego kolędowania odbył się również kiermasz ozdób świątecznych. To był niezapomniany wieczór.

              Mariola Stankiewicz

            • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO- TECHNICZNEGO „ŚWIĄTECZNA CHOINKA”

            • 16 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Świąteczna Choinka”. Było nam niezwykle miło przeglądać i podziwiać piękne świąteczne prace. Komisja konkursowa
              w składzie:  p. Teresa Jankowska, p. Bożena Andruk i p. Barbara Kubeł wyłoniła zwycięzców:

              I miejsce:
              Jurewicz Zofia kl. III d
              Niedźwiecki Rafał kl. I a
              Brodowska Izabela kl. II c

              II miejsce: 
              Rokicka Magdalena kl. I d
              Białowąs Bartosz kl. II a
              Januszko Emilia kl. II b

              III miejsce:  
              Kulik Artur kl. I b
              Natunewicz Aleksandra kl. II c
              Bartnik Marcel kl. I a

              Wyróżnienia:
              Młynarski Alan kl. II a
              Ostrowska Malwina kl. II a
              Nowakowska Zuzanna kl. III b

              Prace zostały przekazane na kiermasz charytatywny. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za piękne prace a zwycięzcom gratulujemy.

              Zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.

              Anna Marchel, Anna Rogaska

          • Bezpiecznie zawsze, nie tylko od święta
            • Bezpiecznie zawsze, nie tylko od święta

            • Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz przyjazny klimat w środowisku szkolnym są przedmiotem  naszej stałej troski. Od wielu lat w okresie przedświątecznym organizujemy w szkole Tydzień Bezpieczeństwa pod nazwą „Bezpiecznie zawsze, nie tylko od święta”, którego celem jest podejmowanie  aktywności w zakresie szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw, kompetencji społecznych oraz przeciwdziałanie negatywnym aspektom zachowania.

              W tym roku,  korzystając z profesjonalnego wsparcia Centrum Dydaktyczno – Oświatowego w Ełku ( p. Marta Rózio, p. Ewa Semenowicz, p. Liliana Harasim i p. Mariusz Kozłowski – nasz absolwent) w dniach 19 i 21 grudnia 2022r. w klasach IV-VIII był realizowany wyjątkowy projekt edukacyjny oparty o technologię wirtualnej rzeczywistości: Pod prąd czyli jak żyć dobrze w czasach zagrożeń. Była to innowacyjna edukacja - lekcje VR z profilaktyki cyberzagrożeń i przeciwdziałania alkoholizmowi, narkotykom i dopalaczom. W projekcie były 4 krótkie filmy fabularne w technologii 360, które pokazywały jak można rozpoznać i jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Panie prowadzące lekcje omawiały problemy w zależności od wieku uczniów. Dziękujemy naszym gościom i liczymy na dalszą współpracę.

              Maria Chaberek i Jarosław Obrycki – pedagog

          • Wyniki szkolnego konkursu plastyczno- technicznego pt. "Lampion zimowo-świąteczny"
            • Wyniki szkolnego konkursu plastyczno- technicznego pt. "Lampion zimowo-świąteczny"

            • 16 grudnia 2022 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczno- techniczny pt. "Lampion zimowo- świąteczny". Komisja w składzie: p.Ewa Cwalina, p. Kamila Bielecka i p. Aleksandra Bartosińska wyłoniły następujących laureatów:

              Kl. I-III

              I miejsce: Zofia Jurewicz, Emilia Januszko, Marcel Bartnik

              II miejsce: Amelia Zdanewicz, Oliwia Kacprzak, Wojciech Chałupka

              III miejsce: Aleksandra Natunewicz, Bartosz Białowąs

              Wyróżnienie: Milena Kuczyńska

              Kl. IV- VIII

              I miejsce: Igor Wanielewski, Bartosz Kulbacki

              II miejsce: Mikołaj Stępień, Mateusz Malinowski

              III miejsce: Ignacy Kudzin, Olimpia Bartnik

              Wyróżnienie: Aleksandra Dziądziak, Mateusz Dąbrowski

              Wszystkie lampiony zostały sprzedane, a pieniądze przeznaczone na cel charytatywny. Bardzo dziękujemy!

              Anna Lisowska, Barbara Kubeł

          • Łączymy pokolenia w świątecznym nastroju
            • Łączymy pokolenia w świątecznym nastroju

            • „Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła, co spełnia marzenia. To właśnie magia świąt Bożego Narodzenia.”

              Przed nami święta Bożego Narodzenia, czas spotkań w gronie najbliższych, wspólne śpiewanie kolęd i radość z bycia razem. Są jednak w naszym otoczeniu osoby starsze, schorowane, często samotne, które nie zawsze mogą być razem ze swoimi najbliższymi. To odpowiedni czas, aby sprawić im radość.

              Szkolne Koło Wolontariatu od kilku lat utrzymuje stały kontakt z Domem Pomocy Społecznej „Misericordia”. W ramach projektu „Aktywni Obywatele w ASKW” pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur”, wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali wiele kartek świątecznych, przygotowali ozdoby, upiekli ciasta i wyruszyli na spotkanie z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. Na miejscu umilili czas seniorom rozmowami, wspólną grą w gry planszowe oraz zjedli ciasto i wypili herbatę.

              Dzięki takim międzypokoleniowym spotkaniom życie staje się ciekawsze, bardziej wartościowe, służy podtrzymywaniu tradycji i sprawia radość wszystkim.

              Robert Kubeł, Daria Jurczyk, Ewa Cieślukowska, Barbara Kubeł, Anna Marchel, Anna Rogaska

          • Nasi uzdolnieni uczniowie!!!
            • Nasi uzdolnieni uczniowie!!!

            •  

              W listopadzie zostały przeprowadzone etapy szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego kuratora Oświaty. Celem konkursów jest rozwijanie zainteresowań i motywowanie uczniów do uczenia się oraz wspieranie uzdolnień uczniów. Nasi uczniowie startowali w następujących konkursach: język polski - 13 uczniów, matematyka - 15 uczniów, historia - 16 uczniów, informatyka - 3 uczniów, język angielski - 20 uczniów, biologia - 14 uczniów, geografia - 6 uczniów, język niemieck i- 12 uczniów. Łącznie 99 uczniów.

              Miło poinformować, że nasi uzdolnieni uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu.

              Do konkursu z języka polskiego zakwalifikowali się Jakub Gorzoch z kl. 8a i Alicja Torebko z kl. 8f;  nauczyclele przygotowujący - Mariola Stankiewicz i Ewa Siemienkiewicz.

              Do konkursu z języka angielskiego zakwalifikował się Maciej Krawczyński z kl. 8c;  nauczycleka przygotowująca - Agnieszka Mieczkowska.

              Do konkursu z języka niemieckiego zakwalifikował się Filip Zawadzki z kl. 7b;  nauczycleka przygotowująca - Natalia Jurczyk-Lemieszonek.

              Do konkursu z biologii zakwalifikowali się: Jakub Gorzoch z kl. 8a, Wiktor Ignatowicz z kl. 8a, Magdalena Leszczyńska z kl. 8a, Nikola Bugieda z kl. 8a, Nina Ewko z kl. 6b, Seweryn Gawedzki z kl. 8c, nauczyclelka przygotowująca - Regina Merchelska oraz

              Alicja Torebko z kl. 8f;  nauczyclelka przygotowująca - Elżbieta Labuda.

              Do konkursu z historii zakwalifikował się Wiktor Ignatowicz z kl. 8a;  nauczycleka przygotowująca - Ewelina Jackiewicz.

              Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom przygotowującym oraz rodzicom uczniów. Życzymy powodzenia w finałach konkursów, które odbędą się w lutym 2023 r.

               

               

          • Wspólne kolędowanie...
            • Wspólne kolędowanie...

            • „W świąteczne dni magiczna jest miłości moc, 

              dzielmy ją wśród nas…”

              Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie, które wprowadza nas w klimat świąt. W tym roku spotkajmy się 20 grudnia  o godzinie 16.00 w auli szkoły, aby wspólnie z nauczycielami, pracownikami, uczniami oraz ich rodzicami i dziadkami miło spędzić  wtorkowe popołudnie.

              Oprócz wspólnego kolędowania odbędzie się również kiermasz ozdób świątecznych, będzie można także wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

               Dyrekcja

          • Kiermasz prac z konkursu międzyszkolnego pt. "Chatka z piernika"
            • Kiermasz prac z konkursu międzyszkolnego pt. "Chatka z piernika"

            • W niedzielę 18.12.2022r. w Parafii Opatrzności Bożej w Ełku odbył się Kiermasz prac z konkursu międzyszkolnego pt. "Chatka z piernika". Wszystkie przepiękne domki oraz pierniczki zostały sprzedane, a nowi nabywcy zachwyceni Państwa pracą. W sprzedaży pomógł nam p. Krystian Wasilewski dla którego akcja została utworzona. Dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy 2165,00 zł! Jako organizatorzy wraz z p. Krystianem oraz ks Proboszczem pragniemy wyrazić wdzięczność, że chcieliście Państwo poświęcić wiele godzin pracy na stworzenie tych arcydzieł. Dobro wraca! Dziękujemy!

              Organizatorki

          • Wszyscy wszystkim ślą życzenia…
            • Wszyscy wszystkim ślą życzenia…

            • Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam najczęściej z choinką, prezentami i kolędami. Ale jest jeszcze jeden piękny zwyczaj wysyłania kartek świątecznych.

              Niegdyś wraz z początkiem grudnia, zasiadano przed stołem i wypisywano życzenia dla bliskich. Nikt nie pomyślał, że zwyczaj tak piękny, szybko zastąpiony zostanie przez mniej czasochłonne wiadomości wysyłane telefonem komórkowym. Ich zaletą jest dostarczanie tej samej wiadomości do wielu odbiorców, ale niewątpliwą wadą jest krótkotrwałość.

              My jesteśmy wierni tradycji, dlatego wykonaliśmy w naszej szkole bardzo dużo kartek, które wysłaliśmy, ale i wręczyliśmy osobiście. Odwiedziliśmy byłych pracowników naszej szkoły składając życzenia i wręczając kartki. Pamiętaliśmy o żołnierzach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, 44 Batalionu Piechoty Lekkiej w Ełku pełniących zaszczytną i odpowiedzialną służbę zarówno w kraju, jak i na misjach.

              Nasze kartki otrzymali również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Lawendowy Zakątek” w Ełku, Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej, Fundacji „Pomocy Seniorom i Kresowiakom”. Ponadto niedługo wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzą zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej „Misericordia”.

              Dlaczego warto wysłać kartki świąteczne? To doskonały sposób, by pokazać komuś, że o nim myślimy, nawet gdy dzielą nas setki kilometrów. To miły upominek, który niewiele kosztuje, a sprawia dużo radości.

              Barbara Kubeł, Daria Jurczyk, Anna Rogaska, Anna Marchel, Ewa Cieślukowska, Robert Kubeł

          • (Nie)zwykła lekcja przyrody
            • (Nie)zwykła lekcja przyrody

            • Przyroda to jeden z przedmiotów, który daje kalejdoskop możliwości zaciekawienia uczniów światem fauny i flory,  jego bogactwem oraz holistycznym charakterem. Najlepiej odkrywać poszczególne wątki wiedzy przyrodniczej poprzez działania i indywidualny kontakt z przyrodą. Taką niepowtarzalną możliwość bezpośredniego kontaktu z ptakami drapieżnymi mieli uczniowie klasy 4 a i 4 d. Uczestniczyli oni 16 grudnia w warsztatach przyrodniczych z udziałem żywych zwierząt: sowy śnieżnej, puchacza bengalskiego oraz płomykówki. Uczniowie dowiedzieli się, iż w naszym kraju występuje 13 gatunków sów. Wszystkie nasze sowy są objęte ochroną ścisłą, a w przypadku puchacza, ochroną są objęte także miejsca jego rozrodu. I tak zalatującym do nas od czasu do czasu gatunkiem, jest sowa śnieżna, którą jako pierwszą mogliśmy poznać bliżej. Sowa śnieżna inaczej puchacz śnieżny  to duża sowa o charakterystycznym białym upierzeniu u samca oraz białym z czarnymi pręgami u samicy. Jej nogi i palce są obficie opierzone. Okres lęgowy tych ptaków  przypada na maj i czerwiec i składa się z  5–14 jaj.  Pisklętami zajmują się obydwoje rodzice. Ciekawostką jest, iż samiec może założyć dwie rodziny na raz i jest w stanie je wykarmić. Jeśli chodzi o pożywienie to przysmakiem sowy śnieżnej są gryzonie (głównie lemingi) oraz ptaki. Samiec puchacza śnieżnego wydają monotonne krooh, krooh, krooh… które mogliśmy usłyszeć na zajęciach.  Puchaczem śnieżnym była doskonale wszystkim znana Hedwiga z cyklu powieści o Harrym Potterze. Drugim okazem, który udało się nam pogładzić, był puchacz bengalski. Znany również pod nazwą  puchacza indyjskiego lub puchacza skalnego.  Jego upierzenie jest brązowe z licznymi ciemnymi plamami i kreskami, zaś skrzydła są ciemniejsze niż reszta ciała. Występuje w Azji Południowej, głównie w IndiachPakistanie i Nepalu. Poluje głównie nocą i żywi się szczurami, myszami i innymi małymi ssakami, ptakami. W odróżnieniu od sowy białej składa zdecydowanie mniej jaj, bo od dwóch do czterech,, a ich inkubacją zajmuje się wyłącznie samica.  Ostatnim gościem, z którym mogliśmy się bliżej poznać była płomykówka zwyczajna. Spośród wszystkich sów najbardziej rozpowszechniony na świecie gatunek, który zamieszkuje wszystkie kontynenty oprócz Antarktyki. Płomykówki znane są z wydawanych przez siebie specyficznych okrzyków. Ptaki te mają bardzo dobrze rozwinięty zmysł słuchu oraz zdolność widzenia w słabym oświetleniu, dzięki czemu są doskonałymi myśliwymi. Potrafią dokładnie zlokalizować ofiarę nawet w całkowitej ciemności – pomaga im w tym asymetryczne usytuowanie uszu. Gdy hałas jest zbyt uciążliwy, bardzo wrażliwe uszy mogą być zasłonięte małymi klapkami z piór. Jak wszystkie sowy, płomykówki latają bezszelestnie dzięki specyficznym piórom podobnym do puchu, mogą więc zbliżyć się do ofiary praktycznie niezauważone. I jak u wszystkich sów, ich oczy są nieruchome. Co rekompensują możliwością obrotu głowy o 270o. Podsumowując sowy to piękne ptaki, które od wielu lat symbolizują mądrość. Ich specyficzny tryb życia i uroda od wieków fascynowały ludzi. Na przestrzeni dziejów bywały różnorodnymi symbolami w zależności od kultury. Na koniec kilka przysłów związanych z tymi niezwykłymi ptakami: ,,Sowa, mądra głowa” ,,Sowa huczy, choć ją nikt nie uczy” ,,Słońca nie doleci sowa” ,, Na orłowym gnieździe zorleje i sowa ,,Sowa na dachu kwili, umrzeć komuś po chwili

              Anna Milewska

          • III D w Laser Tag
            • III D w Laser Tag

            • 15 grudnia uczniowie klasy III D wybrali się do Laser Tag, aby zagrać w laserowego paintballa. Ta gra ruchowa z elementami interaktywnymi zapewniła dużą dawkę sportowej rywalizacji. Żeby trochę ochłonąć wybraliśmy się do pizzerii Da Grasso na warsztaty robienia pizzy. Po takiej aktywności pizza smakowała jeszcze bardziej niż zwykle. To był bardzo udany dzień!

              Anna Lisowska, Kamila Bielecka

          • JUDO – ŁAGODNA DROGA
            • JUDO – ŁAGODNA DROGA

            • Judo to dyscyplina, która kształtuje sprawność fizyczną, szybkość, wytrzymałość, zręczność, koordynację  i sprzyja prawidłowemu rozwojowi fizycznemu i społecznemu dziecka. Wzmacnia wszystkie mięśnie szkieletowe, niweluje wady postawy.

              Uczniowie naszej szkoły mają wiele talentów sportowych, rozwijają je biorąc udział w grach zespołowych, jak i rywalizacji indywidualnej. Grupa uczniów od kilku lat trenujących judo zdobywa liczne laury na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Trenują pod okiem trenerki Małgorzaty Skierczyńskiej w Akademii Młodego Sportowca przy parafii Jana Pawła II ul. Kolbego 7. Uczniowie zdobywają stopnie Kyu.

              Zajęcia dodatkowe to nowe przeżycie, które daje odmienny pogląd na możliwości spędzania wolnych chwil. Dziecko poza zmianą otoczenia, zawarciem znajomości, które często stają się przyjaźniami na długie lata, poznaje nowe zabawy i ćwiczenia, z których jest dumne i chętnie się nimi chwali, opowiadając o zajęciach i swoich postępach. Sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale także wspaniałe chwile spędzone na treningach, porażki i zwycięstwa, wyjazdy i podróże, które zostają na zawsze w pamięci. Są to również przyjaźnie trwające całe życie oraz wsparcie i szacunek, które sportowcy dostają od swoich kibiców.

              Kilku uczniów naszej szkoły odniosło wiele sukcesów. I to w różnych kategoriach wagowych.

              Sukcesy_naszych_uczniow_w_judo.pdf

              Dodatkowo zawodnicy nawiązali współpracę z trenerem brazylijskiego ju jitsu do treningów w parterze, ełckimi klubami Shamo i Taisho, gdzie razem z trenerami rozwijają swoje pasje.

              Judo jest piękną przygodą.

              Judocy Klubu AMS


          • Wyniki Międzyszkolnego  konkursu kulinarnego pt. „Chatka z piernika”
            • Wyniki Międzyszkolnego konkursu kulinarnego pt. „Chatka z piernika”

            • Komisja konkursowa w składzie: Barbara Strzębska, Ewa Paprocka oraz Marta Bagińska wyłoniły laureatów:

              1 miejsce:

              Kinga i Maciej Jakaccy  SP1

              Dembowski Igor  SP5

              Borshchova Tatiana SP9

              Tertel Staś SP1

              2 miejsce:

              Przybyszewski Antoni  SP5

              Włodkowski Michał  SP5

              Dawidczyk Wanda SP1

              3 miejsce:

              Woźniak Gabriela ZSS

              Zalewska Helena SP5

              Kołakowski Sebastian SP5

              Wyróżnienia:

              Zofia Dondalska SP 5, Patrycja i Natalia Nowosadko SP5, Emilia Januszko SP5, Hanna Królczyk SP5, Mejłun Emma SP5, Nowosad Peter ZSS, Pińczak Liliana SP3, Rydzewska Alicja ZSS, Ławniczuk Tymoteusz ZSS, Ławrynowicz Nikodem SP1, Borysow Wiktoria ZSS

              Nagrody będzie można odebrać od 22.12 od godz 13.00 w portierni naszej szkoły.  Dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie to Państwo dokładają swoją cegiełkę do celu za co pan Krystian Wailewski bardzo dziękuje! Dobro Wraca!

              Organizatorki: Izabela Kiersztyn, Teresa Zubrzycka, Ania Lisowska

          • KOLEJNE ZWYCIĘSTWA NASZYCH KOSZYKARZY
            • KOLEJNE ZWYCIĘSTWA NASZYCH KOSZYKARZY

            • Dnia 11 grudnia uczniowie naszej szkoły zagrali 3 mecze ligowe w Olsztynie.

               

              KADECI (Rocznik 2008 i młodsi)

              Zawodnicy rozegrali dwa spotkania z drużyną Junior Basket Club Olsztyn. Pierwsze z rówieśnikami w lidze WMZKosz, drugie poza konkursem z przeciwnikami starszymi nawet o dwa lata (rocznik 2006 i młodsi).

              Z różnych przyczyn w wyjeździe mogło uczestniczyć tylko 4 graczy z rocznika 2008. Ponad połowa drużyny złożona była z debiutantów (rocznik 2011 i 2010).

              Mimo tak wielkiego osłabienia udało się wygrać z rówieśnikami z Olsztyna. W sparingu z dużo starszymi rywalami również nawiązaliśmy bardzo wyrównaną walkę. Finalnie musieliśmy jednak uznać wyższość przeciwnika, który pokonał nas różnicą 4 pkt.

               

              JBC Olsztyn - UKS Nenufar 5 Ełk —- 42 : 76

              (15:19, 10:22, 9:16, 8:19)

              JBC Olsztyn (2006) - UKS Nenufar 5 Ełk —- 62 : 58

              (17:14, 14:9, 14:14, 17:21)

               

              Skład:

              Janek Cituk (2008) - 7 pkt (1 x 3 pkt)

              Antek Wardziński (2008) - 39 pkt

              Dominik Gołąbek (2008) - 26 pkt (2 x 3 pkt)

              Wojtek Szumowski (2008) - 6 pkt (2 x 3 pkt)

              Bartek Naruszewicz (2009) - 54 pkt (6 x 3 pkt)

              Marcel Ignatowicz (2010) - 4 pkt

              Bartek Łoszewski (2010)

              Maciek Niedużak (2011)

              Aleks Sewastianowicz (2011)

              Tomek Dziądziak (2011)

              Bartek Kapla (2011)

               

              Trener: Łukasz Romatowski

              Asystent trenera: Karol Romatowski

               

              Po meczu ligowym umacniamy się w fotelu lidera zaliczając 5 zwycięstwo z rzędu.

               

              MŁODZIK (Rocznik 2010 i młodsi)

               

              Nasi koszykarze rozegrali mecz z Junior Basket Club Olsztyn. Od początku kontrolowali przebieg spotkania odnosząc upragnione zwycięstwo.

               

              JBC Olsztyn - UKS Nenufar 5 Ełk —- 55 : 101

              (9:36, 19:27, 14:22, 13:16)

               

              Skład:

              Marcel Ignatowicz (2010) - 26 pkt (2 x 3 pkt)

              Bartek Łoszewski (2010) - 7 pkt

              Miłosz Koniecko (2010) - 4 pkt

              Daniel Miśkiewicz (2010) - 2 pkt

              Maksymilian Paprocki (2010) - 8 pkt

              Mateusz Mandziarz (2010) - 10 pkt

              Maciek Niedużak (2011) - 8 pkt

              Bartek Kapla (2011) - 16 pkt

              Aleks Sewastianowicz (2011) - 2 pkt

              Tomek Dziądziak (2011) - 17 pkt

              Szymon Ołowiecki (2011) - 5 pkt (1 x 3 pkt)

              Trener: Karol Romatowski

              Asystent trenera: Łukasz Romatowski

              Było to 3 zwycięstwo z rzędu naszych młodzików. Chłopcy jeszcze w tym sezonie nie zasmakowali goryczy porażki.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom Nenufara.

               

          • Wolontariuszki SKC z wizytą „U Lolka”
            • Wolontariuszki SKC z wizytą „U Lolka”

            • W ramach zajęć pozalekcyjnych 12 grudnia 2022r. wolontariuszki SKC z klasy VIII f  (Alicja T., Aleksandra D.,  Amelia K.,  Joanna I., Julia G.) wraz z opiekunem odwiedziły dzieci w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku. Celem wizyty było czytanie przedszkolakom utworów z literatury dziecięcej. Dziewczęta starannie dobrały wiersze, krótkie opowiadania, pięknie czytały i potrafiły zainteresować małych słuchaczy. Wolontariuszki odwiedziły cztery grupy przedszkolne: „Motylki”, „Pszczółki” „Słoneczka”, „Koniczynki” i spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem dzieci i nauczycielek.

              Spotkanie przedszkolaków i ósmoklasistek wzmocniło więzi w społeczności lokalnej, wzbogaciło proces uczenia się zarówno dzieci  jak i młodzieży, a przede wszystkim dało radość obu stronom. Dziękujemy.

              Maria Chaberek

          • Rodzina źródłem wartości i tradycji – Romantyzm Polski
            • Rodzina źródłem wartości i tradycji – Romantyzm Polski

            • Tradycyjnie już od siedmiu lat Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej we współpracy z Parafią pw. św. Jana Pawła II  w Ełku organizuje Powiatowy Konkurs Plastyczny i Literacki „Rodzina źródłem wartości i tradycji”. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego i zaapelował o przypomnienie duchowego depozytu jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele. W odpowiedzi na apel, w  tym roku, nasz konkurs odbył się pod hasłem:„Rodzina źródłem wartości i tradycji – Romantyzm Polski”.  

              Celem konkursu było: kształcenie postawy szacunku dla przeszłości i tradycji literackiej jako podstawy tożsamości narodowej, podkreślenie znaczenia rodziny i więzi rodzinnych w kształtowaniu osobowości każdego człowieka, promowanie talentów plastycznych i literackich oraz integracja szkół wychowujących do wartości.

              Przy ocenie prac plastycznych komisja w składzie: p. Ewa Cwalina – wicedyrektor szkoły i  p. Ewa Cieślukowska brały pod uwagę: samodzielność wykonania, zgodność z tematyką, oryginalność pomysłu i sposób jego przedstawienia. Po wnikliwej analizie komisja wytypowała:

              w kategorii klas I –III

              1. Wiktoria Daniszewska – kl. III a - SP nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku

               Zuzanna  Arnista – kl. III a -  SP nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku

              2. Lidia Krysztofik – kl. II b  - SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              Roksana Brzuchalska – kl. II a – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              3. Ignacy Sztabiński – kl. III a  – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              Maja Staszewska – kl. II a – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

               

              wyróżnienie:

               Wiktor Podgórski – kl. II b – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

               

               w kategorii klas  IV –VI

              1. Zuzanna Herbst – kl. IV a – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              Filip Janaszak – kl. V b – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              2. Julia Nieznańska– kl. VI b – SP im. Jana Pawła II w Prostkach

              Igor Czuper – kl. V b – SP nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku

              3. Maja Markowska – kl. IV b – SP im. M. Konopnickiej w Kalinowie

              Wiktoria Pilecka – kl. V d – SP nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku

              Michał Marcinkiewicz - kl. IV a – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

               

              wyróżnienie:

              Kinga Rybicka – kl. V b - SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              Oliwia Liszewska – kl. V – SP  im. Jana Pawła II w Pisanicy

              Rafał Mierzejewski – kl. V SP nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku

              Błażej Danilczyk – kl. IV a -  SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

               

              w kategorii VII –VIII:

              1. Wiktoria Koncewicz – kl. VII a – SP im. M. Konopnickiej w Kalinowie
              2. Maja Szostak – kl. VII b - SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
              3. Kamil Miszkiel  - kl. VII a  - SP 5 im. M. Konopnickiej w Ełku

              Forma literacka konkursu skierowana była do uczniów klas VI –VIII i polegała na ułożeniu własnego opowiadania lub wiersza ukazującego cechy Polaków pozwalające im przetrwać najdramatyczniejsze próby zniszczenia narodu takie jak: honor, waleczność, patriotyzm, przywiązanie do tradycji, empatia wobec losu innych i gotowość do ofiar. Biorąc pod uwagę kryteria: poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna, zgodność z tematem, spełnienie wymogów formalnych, poziom artystyczny pracy i  oryginalność komisja konkursowa (nauczycielki języka polskiego) -  p. Ewa Siemienkiewicz i p. Barbara Bęś  ustaliła werdykt:

              1. Wiktoria Strześniewska – kl. VIII a  - SP nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku

               Maja Aleksandra Grygo – kl. VIII a – SP nr 1 w Ełku

              2. Nikola Zadrożna  - kl. VIII a - SP nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku

              Lena Sacharko – kl. VI b – SP nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku

              3. Dominika Szymańska – kl. VIII a – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              Patryk Szymański – kl. VII b – SP im. J. Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

              wyróżnienie:

              Aleksandra Kuczyńska – kl. VIII a – SP nr 1 w Ełku

              Maria Wasilewska– kl. VI b – SP nr 2 im. D. Siedzikówny „Inki” w Ełku

              8 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku wicedyrektor  pani  Regina Merchelska dokonała wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, Proboszcza Parafii pw. św. Jana Pawła II ks. dra Tadeusza Białousa i Radę Rodziców. Pani dyrektor pogratulowała laureatom, podziękowała uczestnikom konkursu, ich rodzicom, nauczycielom, którzy wspierają rozwój talentów młodego pokolenia, komisjom konkursowym, sponsorom i organizatorom. Podkreśliła, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka, zwłaszcza tego młodego. W rodzinie człowiek przychodzi na świat, rozwija się, dorasta, kształtuje osobowość, zacieśnia więzi i formułuje swój system wartości.

              Zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.

              Organizatorzy konkursu: Magdalena Lubartowicz, Barbara Kubeł. Agnieszka Marcinkiewicz, Maria Chaberek, Daria Jurczyk, Robert Kubeł

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
      • 87 732 60 71
      • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11 19-300 Ełk Poland
      • REGON - 000720326