• Wizyta nauczycieli z Hiszpanii

• Od 10 do 12 maja gościli w naszej szkole partnerzy projektu "Myśl i działaj w cyfrowej erze" ze szkoły podstawowej CEIP Hilarión Gimeno w Saragossie.

• Ortograficzne zmagania

• 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Dyktando Patriotyczne. Głównym celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny. Do konkursu przystąpiło 11 szkół. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w naszym przedsięwzięciu.

Laureaci konkursu

Kategoria klas III

1. Zuzanna Butkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 6

2. Maja Przybyszewska – Szkoła Podstawowa nr 5

3. Emil Fojtuch – Szkoła Podstawowa nr 3

Kategoria klas IV – VI

1. Agata Pietruszyńska – Szkoła Podstawowa nr 4

2. Liliana Żekało – Szkoła Podstawowa nr 9

3. Damian Wroczyński – Szkoła Podstawowa nr 4

Kategoria klas VII – VIII

1. Antonina Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa nr 9

2. Piotr Staniszewski – Szkoła Podstawowa nr 7

3. Aleksandra Drażba – Szkoła Podstawowa nr 7

Wszystkim laureatom gratulujemy i jednocześnie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 17.05.2022 r. o godz. 9.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 5.

• Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego klas II

• 25 kwietnia 2022 r. uczniowie kl. II wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym, którego celem było sprawdzenie umiejętności posługiwania się w życiu metodami matematycznymi.

Laureaci konkursu:

I miejsce - Rafał Cieśluk (II ”b”)

II miejsce - Antoni Skupski (II „c”)

III miejsce - Szymon Czepułkowski (II „b”)

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !

Anna Mścichowska, Małgorzata Popielarz

• SZKOŁĘ ODWIEDZIŁ WICEKURATOR

• 9 maja br. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty pana Wojciecha Cybulskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku pana Dariusza Jurczykowskiego. Wicekurator pogratulował wysokich not 9 laureatom i 4 finalistom konkursów przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022.

Na ręce dyrektora szkoły pana Dariusza Szumskiego przekazał wyrazy uznania za szczególne osiągnięcia uczniów i zajęcie 8. miejsca w „Złotej Dziesiątce” szkół w naszym województwie. Dyplom Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Regina Merchelska za włożoną pracę w przygotowanie uczniów do konkursu z biologii, osiągnięty sukces – 7 laureatów i finalista i zajęcie 1. miejsca wśród nauczycieli w województwie warmińsko-mazurskim.

Wysokie osiągnięcia edukacyjne napawają nas dumą i inspirują do dalszej pracy.

• II D w Parku Trampolin

• 9 maja uczniowie klasy II D po raz kolejny wybrali się do Parku Trampolin Hop i Sali Zabaw. Wizyta w sali zabaw pozwoliła dzieciom nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii.

Anna Lisowska

• Zostań ekoomnibusem

• 05.05.2022 r.został rozstrzygnięty drużynowy konkurs wiedzy ekologicznej „Zostań ekoomnibusem”. Dzieci pracując w grupach rozwiązywały krzyżówki, rebusy, wykreślanki, zagadki.

W kategorii klas drugich komisja przyznała:

I miejsce – uczniom kl. II b

II miejsce ex aequo – uczniom kl. II a i kl. II c

III miejsce – uczniom kl. II d

W kategorii klas trzecich komisja przyznała:

I miejsce – uczniom kl. III c

II miejsce – uczniom kl. III d

III miejsce – uczniom kl. III b

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą ekologiczną.

Organizatorzy: Anna Marchel, Barbara Kubeł

• Wolontariusze z wizytą „U Lolka”

• W ramach zajęć pozalekcyjnych 6 maja 2022r. młodzi wolontariusze z klasy VIII g zrzeszeni w SKC – Wolontariat wraz z opiekunem odwiedzili dzieci w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku. Celem wizyty było głośne czytanie przedszkolakom wybranych utworów z literatury dziecięcej. Młodzież starannie przygotowała się do roli lektorów i czytała utwory, które dały dzieciom dobre wzorce zachowania, stymulowały dziecięcą wyobraźnię i wywołały radość. Wolontariusze odwiedzili trzy grupy przedszkolne i spotkali się z niezwykle ciepłym przyjęciem dzieci i nauczycieli. Dzieci były niezwykle zainteresowane, zasłuchane i potrafiły udzielić odpowiedzi na zadawane im pytania. Spotkanie ósmoklasistów z przedszkolakami było niesamowitym, pozytywnym przeżyciem.

Maria Chaberek

• Zawody Chłopców i Dziewcząt w Lekkiej Atletyce

• 28 kwietnia na Stadionie Miejskim odbyły się Indywidualne Zawody Chłopców i Dziewcząt w Lekkiej Atletyce. Był skok w dal i wzwyż, bieg na 100m, 300m, sztafeta 4x100m.

W skład naszej ekipy wchodzili Kacper Klimczak, Igor Witkowski, Dominik Gołąbek, Gabriel Jankowski, Jakub Borkowski, Paweł Jurewicz, Magda Leszczyńska, Oliwia Anisiejko, Wiktoria Jankowska, Julia Chartanowicz, Zuzanna Bagińska.

Największy sukces odniosła Wiktoria Jankowska, która wygrała skok wzwyż skacząc 130 cm.

Opiekunami ekipy byli Artur Borzeński i Karol Romatowski.