• Spektakl słowno-muzyczny do wiersza "Rzepka"

• Uczniowie z kółka teatralnego pod kierunkiem Pani M. Łaszcz przygotowali swoim młodszym kolegom z klas I-IV spektakl słowno-muzyczny do wiersza "Rzepka" J.Tuwima.

Dzisiaj obejrzały go też dzieci z przedszkola Bajka. Dziękujemy gościom za ciepłe przyjęcie przedstawienia, a młodym aktorom za ciężką pracę twórczą.

• Predator Games 2023

• Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą. W dniu dzisiejszym do naszych zawodników trafiły Welcome Packi.

• Bzzzzzzzyczy w Centrum Edukacji Ekologicznej

• Nasze dzieciaki z klasy 2"b" wraz z paniami odwiedziły pana Dariusza Trzaskowskiego, aby dowiedzieć się o życiu naszych wspaniałych i zapracowanych pszczółek. O tej pracy pan Darek szczegółowo nam opowiedział i pokazał w jaki sposób powstaje pyszny miodek. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciach praktycznych. To był ciekawy dzień i ciekawe spotkanie.

Izabela Kiersztyn-Kulka, Ewa Paprocka

• 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Stanisław Aleksandrzak
              „Rocznica”

Trzeci Maja radością wiosenną
              wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
              Sztandarami biało-czerwonymi
              umaiła się Rzeczpospolita.

Umaiły się też pierwszym kwieciem
              łąki, pola i w ogrodach drzewa,
              Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
              zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.

W 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku uczestniczyła w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 4c, 8a, 8b i 5cs pod opieką p. Eweliny Jackiewicz i p. Magdaleny Lubartowicz. Uczniowie zaprosili widzów do obejrzenia momentu uchwalenia pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, jaką była Konstytucja 3 Maja jak również zarysowali jej genezę. Opowieści narratorów były ilustrowane utworami polskich poetów. Występ został ubogacony pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego pod okiem p. Anny Czajki. Dekorację wykonali p. Barbara Kubeł, p. Robert Kubeł i p. Teresa Jankowska.

• Dzień Unii Europejskiej

• W najbliższy wtorek będziemy obchodzić Dzień Unii Europejskiej. Klasy 4-8 przygotują prezentację państw członkowskich UE z najważniejszymi informacjami, ciekawostkami oraz degustacją potraw.

SU

• SENSORYCZNE WARSZTATY – CZUJĘ, SMAKUJĘ… (w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu)

• W dniach 17.04. – 21.04.2023 r. odbyły się warsztaty sensoryczne dla klas I-VI. Warsztaty ukazały dzieciom, jak wiele mogą osiągnąć dzięki wyobraźni. Nauczyły się wykorzystywać różne materiały do tworzenia oraz uświadomiły, jak wspaniałym narzędziem są nasze ręce i nogi. Poznały potęgę zmysłów, dzięki którym mogły odbierać otaczający nas świat. Warsztaty sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość wrażeń. W trakcie zajęć bazowałyśmy na czynnościach praktycznych, w których wykonałyśmy kilka zabaw oraz ćwiczeń. Podczas warsztatów wykorzystałyśmy naturalne materiały np. produkty kuchenne ( mąka, ryż, fasola – dotyk, sól; cytryna, cukier – smak; kawa, pieprz – węch) oraz została ułożona ścieżka sensoryczna, pobudzająca bodźce uczniów a także stymulowanie zmysłu dotyku. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy uczniom oraz ich wychowawcom za udział i zaangażowanie.

Zespół Nauczycieli Współorganizujących

• Czysta woda – zdrowia doda

• Uczniowie klasy 1c, 2a i 3d wzięli udział w projekcie edukacyjnym Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie „Czysta woda – zdrowia doda”.
              Dzieci oglądały prezentacje multimedialne ukazujące zawartość cukru w ulubionych napojach. Przeprowadzały doświadczenia, analizując skład napojów gazowanych oraz soków pod kątem ilości dodanego cukru. Zdobywały wiedzę na temat funkcji wody w organizmie.
              Dzieci zgodnie przyznały, że najzdrowsza i najsmaczniejsza jest woda.

Barbara Kubeł, Dorota Szcześniak, Anna Lisowska