• Witajcie w „Naszej Bajce”

• Za nami wspaniała przygoda, czyli półzimowisko, które odbywało się w dniach 22.01. -26.01. 2024 r w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Zuszki oraz uczniowie klas I-III wkroczyli wspólnie w bajkowy świat Akademii  Wyobraźni. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, pełnych przygód i zabawy.

Pierwszy dzień poświęcony był integracji, budowaniu wspólnoty. Punktem kulminacyjnym była gra w poszukiwaniu zaginionego guzika Szpaka Mateusza.

We wtorek udaliśmy się do kina na seans filmowy „Akademia Pana Kleksa”, była to dla wszystkich uczestników wspaniała lekcja emocji i empatii.

Środa upłynęła nam pod hasłem rozwijania zdolności artystycznych. Gościliśmy pana Jurka, który poprowadził zajęcia twórcze z gliną. Zajęcia pomogły dzieciom przenieść marzenia do świata rzeczywistego. Po obiedzie i odpoczynku w strefie relaksu, odbył się Festiwal Piosenki Bajkowej. Dzieci prezentowały swoje talenty wokalne i taneczne.

Kolejny dzień upłynął nam na nietuzinkowej lekcji geografii. W czasie gry terenowej uczestnicy odbyli podróż po wszystkich kontynentach, w czasie której musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Zadania nawiązywały do niezwykłych miejsc na naszej pięknej planecie. Po obiedzie odbyły się zajęcia z kleksologii. Dzieci wykazały się niesamowitą wyobraźnią, tworząc wspólną bajkę, w której może wydarzyć się wszystko.

Ostatniego dnia spotkaliśmy się z gościem z Indonezji – Jennifer, która opowiedziała nam o kulturze swojego kraju, poznaliśmy tradycje, i kuchnię Indonezji, a także dowiedzieliśmy się o istnieniu wyspy, na której żyją smoki.

Półzimowisko „Nasza bajka” było okazją do wspólnego spotkania dzieci z gromad i wielopoziomowych drużyn harcerskich z Hufca ZHP Ełk, a także z dziećmi spoza organizacji ZHP. Wspólna zabawa, działanie, obrzędowość pozwoliła stworzyć świat, w którym każdy jest ważny i potrzebny. „Nasza bajka” pozostanie w serduszkach dzieci i dorosłych, zaangażowanych w przygotowanie tego przedsięwzięcia na bardzo długo.

„Jesteście odpowiedzią na każde pytanie, a całą resztę znajdziecie w bajkach”

a więc do zobaczenia w innej bajce…

Magdalena Lubartowicz, Agnieszka Marcinkiewicz, Monika Kopiczko, Maria Chaberek

• Koło kulinarne pt. "Wiem, co jem"

• W ciągu półroczna dzieci z klasy 3"b" uczęszczały na zajęcia kulinarne, które miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie. W czasie spotkań realizowaliśmy plan pracy, który zakładał zastąpienie cukru, pszenicy zdrowymi substytutami. Rozmawialiśmy o zasadach savoir vivre, wykonywaliśmy pełnowartościowe przekąski i zdrowe desery. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych dań.

Izabela Kiersztyn-Kulka

• Koło plastyczno-techniczne - „Młodzi, zdolni, kreatywni”

• W I półroczu roku szkolnego 2023/2024 uczniowie koła plastyczno – technicznego wykonali następujące prace twórcze: „Piesek z włóczki” - umiejętność łączenia różnorodnych materiałów plastycznych; kartki okolicznościowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej; „Jesienna sowa” - umiejętność łączenia różnorodnych materiałów plastyczno-technicznych; „Misie z filcu” - maskotki - praca samodzielna polegająca na odrysowaniu elementów misia, wycięciu, zszyciu oraz wypełnieniu; choinki, kartki świąteczne i ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia; bombki bożonarodzeniowe techniką „decoupage”; maski karnawałowe - wykonanie prac według własnej inwencji twórczej oraz laurki i drobne upominki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Uczniowie byli bardzo kreatywni w tworzeniu swoich prac, wykorzystując umiejętności plastyczno-techniczne i własną inwencję twórczą. Swoje prace wykonywali starannie z uwzględnieniem każdego drobnego elementu.

Opiekun koła - Anna Rogaska