• Zarządzenie w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie uczniów do klasy VII

• W załączeniu do niniejszej wiadomości znajduje się Zarządzenie nr 150.2019 z dnia 15 kwietnia 2019 r. w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie uczniów do klasy VII przez Dyrektora publicznej szkoły podstawowej, powstałej z przekształcenia gimnazjum. Jednocześnie w związku z podpisanymi porozumieniem między Zastępcą Prezydenta Miasta Ełku - panem Arturem Urbańskim a Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku- panem Andrzejem Brzozowskim, w załączeniu do niniejszej wiadomości przesyłam wzory wniosków o przyjęcie do VII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku obecnie uczniów VI klasy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Zarzadzenie_Prezydenta.pdf

Wniosek_rodzica_SP5.odt

• XXIII Elbasket - Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców rocznika 2007 w Elblągu

• Dwie drużyny Nenufarków z naszej szkoły uczestniczyły od 28 do 31 marca w XXIII Elbaskecie - Ogólnopolskim Turnieju Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców rocznika 2007 w Elblągu. W turnieju startowało 16 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców. Dziewczęta grały w czterech grupach po 4 zespoły, a chłopcy w czterech grupach po 3 zespoły. W grupach grał każdy z każdym. Chłopcy zajęli drugie miejsce w grupie, a dziewczynki trzecie. Później były już rozgrywki „na krzyż”. Chłopcy zdecydowanie przegrali dwa mecze z drużynami, które zajęły I i II miejsce na turnieju (Bryza Kolbudy i De La Salle Gdańsk), spokojnie wygrali z Novum Bydgoszcz II (61:16) i Grodziskim Klubem Koszykarskim (43:26). Więcej problemu sprawił zespół Novum Bydgoszcz I, z którym wygrali 33:23. Ostatecznie zajęli V miejsce. Dziewczynki po zaciekłych bojach z Poznaniem  i Wejcherowem zajęły XI miejsce.

Najlepszym zawodnikiem drużyny chłopców został Mateusz Życzewski a dziewczynek Zuzanna Bagińska. Na turnieju była też dyskoteka pod nazwa Piżama Party, na której kilka osób z naszych drużyn wygrało konkursy i otrzymało nagrody. Odbył się też turniej rzutów osobistych w którym startowała Kornelia Życzewska i Kuba Radke. Był też mecz sędziowie kontra trenerzy. Zwiedzaliśmy też galerię. Dziewczyny podziwiały eksponaty. Kilkoro rodziców wybrało się do nas aż do Elbląga. Dziękujemy za doping i relacje na Facebooku. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Ełku.

Artur Borzeński

• IMPRO – działaj i improwizuj na scenie

• Ryzyko, odwaga, talent  i oczywiście improwizacja przydały się uczniom ze szkolnej grupy teatralnej 23 marca br. Tego dnia w Ełckim Centrum Kultury odbył się ogólnopolski Dzień Impro, czyli maraton scen improwizowanych. Uczniowie SP 5 prezentowali się w kategorii improwizacji narracyjne. Treść scen, granych ad hoc, podpowiadała widownia. Dlatego duże uznanie dla uczniów za ich koncentrację, sceniczną  odwagę i zespołowe działanie.

Tego samego dnia o godzinie 18.00 w ECK-u szkolni praktycy „impro” z rodzicami, a także chętni nauczyciele uczestniczyli w brawurowym teatrze improwizacji w wykonaniu warszawskie grupy Impro Boom.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Nauczyciele i opiekunowie szkolnej grupy teatralnej - Kamila Nawrot i Anna Konopka

• Certyfikat „Lider samorządu uczniowskiego”

• W okresie od 12 IX 18r. do 12 III 19r. realizowaliśmy w naszej szkole działania zmierzające do wykonania zadań zawartych w regulaminie konkursu „Lider samorządu uczniowskiego”. Wiele z podjętych działań spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, były to zarówno działania nowe jak i takie, które realizujemy od wielu lat.

Zorganizowaliśmy m.in. plebiscyt na „Nauczyciela naj…”, do którego kategorie wymyślali sami uczniowie, a laureaci zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Przeprowadziliśmy ankiety, w których uczniowie przestawili pomysły zmian w szkole, aby stała się ona jeszcze bardziej przyjaznym miejscem. Dowiedzieliśmy się również jak oceniana jest praca samorządu. Zorganizowaliśmy akcje charytatywne we współpracy z różnymi instytucjami pożytku publicznego, wspierając chore dzieci, misjonarzy, samotne matki, dzieci z domu dziecka. Nasi młodzi dziennikarze mieli okazję rozwijać swoje talenty opracowując kolejne numery gazetki szkolnej.

W naszej szkole działa wiele kół zainteresowań, realizujemy projekty z różnych dziedzin nauki. Uczniowie mogą zaprezentować m.in. swoje talenty muzyczne, taneczne, teatralne społeczności szkolnej i lokalnej. W związku z licznymi talentami naszych uczniów zorganizowaliśmy „Dzień talentów” oraz sportowe rozgrywki międzyklasowe, które dostarczyły wielu niezapomnianych emocji.

Bardzo cieszymy się, że podejmowane przez nas działania zostały wysoko ocenione i pozwoliły na uzyskanie tytułu „Lidera samorządu uczniowskiego” w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Robert Kubeł i Barbara Kiluk-Dońkowska