• Praktyczny egzamin na kartę rowerową

• Egzamin (dla osób, które zaliczyły część praktyczną) odbędzie się w środę 8 czerwca w następujących godzinach:

16.00 - klasa 4a i 4b

16.30 - klasa 4c i 4d

17.00 - klasa 5a, 5b i uczniowie klas siódmych

Spotykamy się na parkingu przed halą MOSiR.

Iwona Juszkiewicz, Robert Kubeł

• Czwórbój Lekkoatletyczny Ełckich Szkół Podstawowych

• Na Stadionie Miejskim w Ełku 3 czerwca odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny Ełckich Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Denert, Alicja Krynicka, Stefan Balcer, Mikołaj Litwin, Kacper Witkowski, Kacper Bondziul. Mimo, że chłopcy startowali bez jednego zawodnika zajęli drużynowo II miejsce na sześć szkół. Indywidualnie wygrał Stefan Balcer, który uzyskał 156 pkt.  Dziewczyny startowały „rekreacyjnie”, ponieważ brakowało im w drużynie 3 osób. Mimo, żę to czwórbój zostały przeprowadzone 3 konkurencję, bez biegu długiego.

Artur Borzeński

• Sukcesy naszych uczniów

• Iga Karwowska, zdobyła w miniony weekend brązowy medal Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w szachach klasycznych, w kategorii dziewcząt do lat 9.

Kategorie szachowe zdobyli uczniowie z naszej szkoły:

Szymon Czepułkowski - IV kategoria

w zawodach wzięła udział również Hanna Szumska i Jan Jurek

Mistrzostwa tej rangi odbyły się w Ełku po raz pierwszy w historii.

Turniej odbywał się w Ełku w Ełckim Centrum Kultury w dniach 3-5.06.2022

Organizatorzy: Warmińsko - Mazurski Związek Szachowy, Urząd Miasta w Ełku, Uczniowski Klub Sportowy ELO Ełk

• LAUREACI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

• 27 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Recytatorski pt. "Szczęśliwy ten, kto ma przyjaciela". Naszą szkołę reprezentowali Lena Todryk z kl. 2 B i Dominika Białowąs z kl. 5 B (konkurs recytatorski) oraz Martyna Pieńczykowska z kl. 2 D i Dawid Wiśniewski z kl. 5 B (konkurs plastyczny).

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że w konkursie plastycznym Dawid Wiśniewski zajął I miejsce, zaś Martyna Pieńczykowska III miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Lisowska

• WYGRYWAMY FINAŁ WOJEWÓDZTWA SP!

• 30 maja odbył się finał województwa szkół podstawowych (rocznik 2009 i młodsi).

Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku okazała się bezkonkurencyjna wygrywając w wielkim finale z Mrągowem.

SP 5 Ełk  - SP 1 Mrągowo —- 76 : 23

(15:6, 26:2, 22:6, 13:7)

Jako najlepsza szkoła z województwa awansowaliśmy do finału ogólnopolskiego, który prawdopodobnie odbędzie się w czerwcu.

Skład:

Wojciech Tomczyk - 4 pkt

Aleks Sewastianowicz

Mateusz Mandziarz - 4 pkt

Bartosz Kapla - 2 pkt

Bartosz Naruszewicz - 24 pkt

Miłosz Koniecko - 4 pkt

Bartosz Łoszewski - 4 pkt

Maksymilian Paprocki - 1 pkt

Marcel Ignatowicz - 9 pkt

Bartosz Machanowski

Mikołaj Litwin (kpt) - 18 pkt

Tomasz Dziądziak - 4 pkt

Michał Zyskowski - 2 pkt

• Spacer z Marią Konopnicką

• 21 maja br. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny, połączony z obchodami 180 rocznicy urodzin patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej.

Licznie zgromadzeni rodzice mogli podziwiać występy muzyczne dzieci, obserwować rozgrywki sportowe, pokaz tańca, konkurencje literacko-plastyczne związane tematycznie z twórczością poetki. Ponadto odbyła się loteria fantowa, kiermasz ciast i wyrobów rękodzieła artystycznego.

Było to wspaniałe spotkanie integracyjne.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Iwona Konowalska, Maria Wąsikiewicz, Anna, Marchel, Barbara Kubeł, Anna Lisowska, Daria Jurczyk, Robert Kubeł