Wszyscy uczniowie klas ósmych przez trzy dni 13, 14 i 15 maja 2025r. pisali egzamin z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka rosyjskiego. Egzaminy przebiegały w przyjaznej i serdecznej atmosferze. Liczymy na świetne rezultaty naszych uczniów i jak najwięcej 100% wyników. Trzymamy kciuki!
Aktualności
Egzamin ósmoklasisty za nami
- 18
Tydzień polonistycznych sukcesów!
Tym możemy się poszczycić:
- II miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym dla klas IV „ Łamigłówki bez klasówki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku (7.05.2025 r.)
Maja Adamczak kl. 4c – opiekun p. Małgorzata Kortas
Hanna Szumska kl. 4a – opiekun p. Anna Konopka
- I miejsce w XV Gminnym Konkursie Recytatorskim „Rozwijamy młode talenty” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach (8.05.2025 r.)
Alan Młynarski kl. 4a – opiekun p. Anna Konopka
- III miejsce w XV Gminnym Konkursie Recytatorskim „Rozwijamy młode talenty” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach (8.05.2025 r.)
- Aleksandra Świć kl. 7a – opiekun p. Mariola Stankiewicz
Jesteśmy dumni! Gratulujemy wyników!
8
Konkurs czytelniczy dla klas drugich pod tytułem „Brzydkie kaczątko”
Konkurs zorganizowany został z okazji „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci” - w 220 – tą rocznicę urodzin Hansa Chrystiana Andersena duńskiego poety - MISTRZA BAŚNI
W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas drugich, komisja przyznała następujące miejsca:
II miejsce:
Jana Pieklarz - kl. 2 b
Lena Maksimowicz - kl. 2 a
III miejsce:
Magdalena Domagała - kl. 2 a
Wyróżnienie:
Lena Kostrzycka - kl. 2 b
Wyżej wymienione uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody, które ufundowała Rada Rodziców , a wręczyła je Pani dyrektor Ewa Cwalina. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek oraz słodki upominek.
Bożena Dąbrowska
Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami niezwykłe wydarzenie - egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam, żebyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Życzymy również, żeby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, umożliwiły Wam realizację życiowych planów i marzeń. Niech spełnią się Wasze marzenia i każdy z Was dostanie się do upragnionej szkoły.
W trakcie egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę. Życzymy połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Dużo szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy! Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!
Życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki! 🙂🍀👍
Czysta woda – zdrowia doda
Zakończyliśmy udział w czwartej edycji projektu edukacyjnego NFZ pod hasłem „Czysta woda – zdrowia doda”, którego celem było doskonalenie wiedzy uczniów na temat funkcji wody w organizmie oraz zapoznanie ze skutkami nadmiernego spożywania cukru. Biorąc udział w eksperymentach, dzieci dowiedziały się, jak ważne jest picie czystej wody oraz jaka ilość cukru znajduje się w napojach gazowanych, sokach o wodach smakowych. Przygotowały zdrową lemoniadę z owocami bez użycia cukru. Wykonały plakaty związane z tematyką projektu.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie przełożą się na codzienne wybory uczniów, a picie wody stanie się dla nich naturalnym elementem zdrowego stylu życia.
Koordynatorzy: Barbara Kubeł, Daria Jurczyk
1
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2025
Lista osób przyjętych do klasy sportowej
Podejmij Pszczeli Challenge
Konkurs dla klas I-III "Magiczny świat pszczół"
Wihajster - germanizmy w języku polskim
Szkolny konkurs kulinarno-językowy
Pozostawiona odzież
Szanowni Państwo!
Przy wejściu do szkoły w pawilonie kl. I-III, obok portierni wystawiony jest wieszak, na którym znajdują się znalezione na terenie szkoły bluzy, koszulki, T-schirty, spodenki, obuwie, itp.
Bardzo prosimy o odbieranie pozostawionej przez Państwa pociechy odzieży do końca maja br. Po tym czasie nieodebrane ubrania zostaną przekazane do instytucji charytatywnych.
Pod niebem Kenii
30 kwietnia uczniowie lubiący podróże wzięli udział w spotkaniu z Mariolą Szydlik, autorką serii książek „Pod niebem Kenii”. Mariola podzieliła się swoją unikalną historią, która pokazuje, że aby żyć według własnego planu, wystarczy odważnie postawić mały krok. Wraz z mężem spełniła swoje marzenia o emeryturze w ciepłym kraju, decydując się na przeprowadzkę do Kenii. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, z jakimi wyzwaniami i radościami mierzyli się na nowej ziemi, a także jakie przeszkody pokonali, aby zrealizować swoje marzenia. Poznaliśmy również fascynujące szczegóły dotyczące życia w kraju o bogatej kulturze i tradycjach. To była dla nas doskonała okazja, aby zainspirować się ich odwagą i odkryć, że spełnienie marzeń jest możliwe, jeśli tylko podejmiemy wyzwanie. Najbardziej zainteresował nas wątek dotyczący szkoły. Pani Mariola od prawie trzech lat jestem związana z małą szkołą w Ngomeni, w niewielkiej wiosce na wybrzeżu kenijskim. Szkoła jest specyficzna, bo dzieli się na szkołę państwową i prywatną. Ta pierwsza to murowany budynek z dwoma dużymi klasami, w którym mają prawo uczyć się dzieci w wieku od trzech do sześciu lat czyli klasy zwane PPI i PPII. Na przeciwko murowanego budynku w odległości około dwudziestu metrów znajduje się szkoła prywatna. W starych, bardzo zniszczonych lepiankach, w której to szkole uczą się dzieci od siódmego do dziewiątego roku czyli pierwsza, druga i trzecia klasa. W szkole państwowej jest dwóch nauczycieli. Pobierają pensje z budżetówki. W szkole prywatnej też jest dwóch nauczycieli, których opłacają rodzice. Obydwie szkoły są bardzo biedne, oprócz zniszczonych tablic, kilku podniszczonych ławek i czterech sześciokątnych stolików praktycznie nie ma nic.
To była dla nas doskonała okazja, aby zainspirować się ich odwagą i odkryć, że spełnienie marzeń jest możliwe, jeśli tylko podejmiemy wyzwanie.
Ela Naruszewicz i uczniowie kochający podróże
4
4a się relaksuje - fajnie być razem 😊
16.04.2025 był wyjątkowo udanym dniem pełnym radości i relaksu. Najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Historycznym w Ełku, w czasie których dowiedzieliśmy się o dawnych zwyczajach wielkanocnych na Mazurach. Mieliśmy możliwość porównania ich do tych praktykowanych w czasach obecnych. Zajęciom towarzyszył również warsztat wykonywania ozdoby świątecznej – tym razem robiliśmy wesołego baranka na patyku. Potem seans filmowy w kinie Planet Cinema - oczekiwany „Minecraft”3D . Wreszcie był czas na rozmowę, doskonałą zabawę i śmiech. Wspólnie spędzony czas - bezcenny 😊
Ela Naruszewicz i uczniowie 4a
9
Podziekowanie od Pani Martyny Zieleniewskiej - mamy 5,5-letniej chorej Edytki
Mama chorej Edyty bardzo dziękuje za wsparcie finansowe w kwocie 2000zł jakie otrzymała na leczenie swojej córki. Pieniądze zostały zebrane od uczniów, rodziców i pracowników szkoły w ramach,,Akcji Jałmużna Wielkopostna " zorganizowanej przez koło misyjne naszej szkoły.
Oto historia dziewczynki opisana przez jej mamę:
,,Nasza najmłodsza córka Edyta, zmaga się z chorobą genetyczną. Występują u niej patogenne warianty genu POLG. Jest to CHOROBA MITOCHONDRIALNA, której skutkiem jest między innymi PADACZKA GENETYCZNA, LEKOOPORNA, AFAZJA, OPÓŹNIENIE INTELEKTUALNE, NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ RUCHOWA. Choroba ta występuje BARDZO RZADKO.... a u dzieci nikt z lekarzy o niej nie słyszał. Wszystkie badania w tym kierunku prowadzone są w Stanach Zjednoczonych, dlatego lekarze czasem rozkładają ręce, ale my się nie poddajemy i czekamy aż w końcu ktoś wynajdzie lek 💪❤️
Chciałoby się napisać, że jest lepiej... ale nie jest😥 od listopada 2024 Edytka bardzo słabnie, ataki się nasiliły i dają spustoszenie i cierpienie 😥. Częste wizyty w szpitalu od listopada to juz 7 hospitalizacja, szukanie pomocy u specjalistów, konsultacje lekarzy, to tylko część naszych zmagań. EDYTKA OD MIESIĄCA NIE CHODZI. Dlatego wsparcie jakie dostaliśmy od Państwa będziecie dużą pomocą przy zakupie wózka inwalidzkiego.
Edytka jest w dalszym ciągu w momencie, w którym kluczowe są intensywne działania terapeutyczne, mające na celu usprawnienie i stymulowanie jej dalszego rozwoju. Musi caly czas walczyć o lepsze jutro.
❤Za każdy gest bardzo dziękujemy
3
Kwiecień w klasach 1-3
Wizyta w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Ełku
Warsztaty wielkanocne w PixgrzeMuzeum historyczne - Wielkanoc na Mazurach
CEE - warsztaty wielkanocne
8
Święto Narodowe Trzeciego Maja
3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję w Rzeczypospolitej Obojga Narodów pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Dokument ten wprowadzał istotne zmiany w naszym państwie, likwidował liberum veto i wolną elekcję, a także wprowadzał trójpodział władzy według ideałów oświeceniowych.
Z okazji rocznicy tego wydarzenia nauczyciele historii zapraszają do podjęcia wyzwania i przejścia przez poszczególne zadania związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Poniżej znajduje się link do escape-roomu
https://view.genially.com/607d7aa1619e550d7633ed58
Powodzenia;-))
Każdy uczeń, który przejdzie wszystkie zadania i dotrze do mety (udokumentuje zdjęciem mety) otrzyma dodatkową ocenę z historii.
Zachęcamy!
Nauczyciele historii
Święto Nauki
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Święcie Nauki zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.
Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w trzech kategoriach:
Konkurs Recytatorski kl. I „W mazurskiej krainie”
miejsce I – Antonina Życzewska
miejsce II – Honorata LichotaKonkurs Matematyczny kl. I – III „Cybematematyk”
miejsce I – Elena SzczawińskaKonkurs Drużynowy kl. VII Święto Nauk Przyrodniczych „Co dwie głowy to nie jedna”
miejsce III – Stanisław Michałowski i Szymon OłowieckiWszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Regina Merchelska, Barbara Kubeł, Dorota Szcześniak
Ważne rocznice historyczne - chrzest Polski i tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego
W dniach 14-16.04.2025r. na lekcji historii odbyły się zajęcia związane z tematyką chrztu Polski i 1000-leciem koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski. Z okazji rocznicy chrztu uczniowie przypomnieli sobie okoliczności tego wydarzenia na podstawie przygotowanej prezentacji, odpowiadali w grupach na pytania do tekstu źródłowego a następnie rozwiązywali test wiedzy kahoot. Z okazji tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego uczniowie przystąpili do gry planszowej przygotowanej przez nauczyciela, a także wykonali kartę pracy o królu Chrobrym po obejrzeniu prezentacji multimedialnej.
Nauczyciele historii
2
Szkolny konkurs kulinarno-językowy
Archiwum Aktualności