9 marca w klasie 1a chłopcy przygotowali dziewczynkom niespodziankę na Dzień Kobiet. Był relax i wspólna zabawa. Dziewczynki otrzymały upominki i medale wykonane przez chłopców z klasy.
Magda Mastaj
9 marca w klasie 1a chłopcy przygotowali dziewczynkom niespodziankę na Dzień Kobiet. Był relax i wspólna zabawa. Dziewczynki otrzymały upominki i medale wykonane przez chłopców z klasy.
Magda Mastaj
5 marca, w ramach zajęć wychowania fizycznego, uczniowie klasy III D wybrali się na lodowisko, gdzie aktywnie i radośnie spędzili czas. Dla niektórych była to okazja do doskonalenia jazdy na łyżwach, a dla innych- pierwsze kroki na lodzie, ale przy pomocy i wsparciu koleżanek i kolegów z klasy dali sobie świetnie radę.
Anna Lisowska
6 marca zostały przeprowadzone zawody na ergometrach wioślarskich. Odbyły się w I LO w Ełku. Startowały drużyny ze wszystkich ełckich szkół podstawowych i Nowej Wsi Ełckiej. Startowały reprezentację klas szóstych (kategoria dzieci) i klas ósmych (kategoria młodzieży). Naszą szkołę reprezentowały: Aniela Kalinowska, Wiktoria Karwowska, Natalia Sawicz, Natalia Kostro.
Dziewczęta zajęły drużynowo III miejsce. Drużyna chłopców z klasy szóstej to: Oskar Klukowski, Antek Cieślikowski, Wojciech Szumski, Jakub Jabłoński. Byli najlepsi w swojej kategorii. Klasy ósme reprezentowali: Anika Stankiewicz, Hanna Gotowicz, Julia Krupa, Blanka Gąsiorek, Maciej Niedużak, Maks Gałan, Aleksander Klepacki, Michał Sadowski. I dziewczyny i chłopcy zajęli drużynowo II miejsca. Anika Stankiewicz i Wojciech Szumski byli najlepsi w swoich kategoriach i otrzymali medale indywidualnie.
Artur Borzeński
Cele konkursu:
- rozbudzanie zainteresowań światem fauny i flory
- utrwalanie wiosennych obserwacji przyrodniczych
- wdrażanie dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu
Regulamin Konkursu Fotograficznego
pod hasłem „Wiosenna przyroda w kadrze”
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku autorów przez organizatorów na potrzeby konkursu,
- zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wyeksponowanie pracy na korytarzu szkolnym lub pracowni biologicznej (prace będzie można odbierać po zakończeniu wystawy)
ORGANIZATOR
Anna Milewska
Celem konkursu jest wyłonienie postaci, która stanie się oficjalnym symbolem PIP i będzie wykorzystywana w działaniach informacyjnoedukacyjnych, w szczególności promujących bezpieczeństwo i higienę pracy oraz
poszanowanie prawa pracy.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wielu 7 do 15 lat, z podziałem na
grupy wiekowe:
grupa I – 7-10 lat,
grupa II – 11- 15 lat.
O zakwalifikowaniu do danej grupy decyduje wiek Uczestnika w dniu wysłania/dostarczenia zgłoszenia pracy konkursowej.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w konkursie, wymagań wobec prac oraz trybu ich zgłaszania zawarte są w regulaminie oraz na stronie Państwowej Inspekcji Pracy.
Załączniki:
Regulamin_konkursu_maskotka_PIP_-_.pdf
Zalacznik_nr_2_-_zgoda_na_udzial.docx
Zalacznik_nr_3_-_Zgoda_Na_Przetwarzanie_Danych_Osobowych_Oraz_Publikacje_Wizerunku.docx
Zalacznik_nr_4_-_zgoda_na_przeniesienie_praw_autorskich.docx
Dołącz do Wicemistrzów Polski i Wicemistrzyń województwa w koszykówce!
Zapraszamy dzieci z Ełku i okolic.
Rozpoczynamy rekrutację do IV klasy sportowej w SP 5 Ełk na rok szkolny 2026/2027.
W ofercie klasy zapewniamy:
- 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu
- profesjonalną opiekę trenerską (doświadczeni trenerzy z licencjami PZKosz)
- możliwość udziału w dofinansowanych obozach i zawodach sportowych oraz dodatkowych treningach popołudniowych
- udział w turniejach koszykówki
- przyjazną atmosferę podczas treningów i lekcji
- wspaniałą przygodę życia!
👱♂️Trenerem chłopców będzie Łukasz Romatowski
👩🦰Trenerką dziewcząt będzie Maria Wąsikiewicz
Największe sukcesy kadry trenerskiej:
🏀Rozgrywki PZKosz:
- IV miejsce w Polsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w koszykówce tradycyjnej
- XVI miejsce w Polsce w koszykówce 3x3
- wielokrotnie mistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego w ramach rozgrywek WMZKosz.
🏀Rozgrywki SZS:
- wicemistrzostwo Polski w koszykówce tradycyjnej
- III miejsce w Polsce w koszykówce tradycyjnej
- IV miejsce w Polsce w koszykówce tradycyjnej
- V miejsce w Polsce w koszykówce tradycyjnej
- VII miejsce w Polsce w koszykówce tradycyjnej
- dwukrotnie VII miejsce w Polsce w koszykówce 3x3
- VIII miejsce w Polsce w koszykówce 3x3
- wielokrotnie mistrzowie województwa w koszykówce tradycyjnej oraz koszykówce 3x3.
Wnioski o przyjęcie do klasy sportowej można składać do 27 marca 2026r. (deklaracje są dostępne w sekretariacie oraz na stronie internetowej SP 5 Ełk).
Zapraszamy!
Chłopcy z naszej szkoły (ósma klasa sportowa) zakończyli dziś rywalizację w rozgrywkach klubowych ligi WMZKosz.
Wygrywając po raz 15 z rzędu zdobyliśmy tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego i zakwalifikowaliśmy się do rozgrywek strefowych, w których powalczymy o awans do Ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Decydujący turniej odbędzie się w dniach 21-22 marca w Ełku, na który serdecznie zapraszamy.
Nenufar 5 Ełk - Junior Basket Club Olsztyn —- 109 : 56
Skład mistrzów województwa:
Maksymilian Gałan
Ignacy Kudzin
Michał Sadowski
Aleks Sewastianowicz
Stanisław Michałowski
Szymon Ołowiecki
Maciej Niedużak
Aleksander Klepacki
Mateusz Malinowski
Janek Mużyło
Mateusz Żóber
Bartosz Kapla
Trener: Łukasz Romatowski
Składamy wielkie gratulacje całej drużynie.
To wspaniałe osiągnięcie wywalczyli: Julia Własiuk z klasy 5d i Sebastian Morgan z klasy 5b.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom współpracy, wiedzy, odwagi i doskonałej znajomości języka angielskiego!
Dziękujemy gościnnej SP2 w Ełku za zaproszenie i stworzenie życzliwej, inspirującej atmosfery podczas konkursu.
Beata Ramotowska
Filip Łada uczeń naszej klasy przygotował nam lekcję o dinozaurach. Nauczył nas bardzo trudnych nazw i opowiedział czym jaki dinozaur się żywił, jak szybko biegał itp. Następnie dzieci układały nazwy dinozaurów z sylab, odkrywały szkielety i dopasowywały do dinozaura, karmiły dinozaura samogłoskami. Dopełnieniem dobrej zabawy było budowanie z klocków Karbo Krainy Dinozaurów.
Wychowawca Magda Mastaj
W minionym tygodniu w ramach działań profilaktycznych i edukacyjnych odbyła się w naszej szkole wizyta pracownika Sanitarnej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ełku. Celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększanie świadomości młodzieży w zakresie zagrożeń zdrowotnych. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji poświęconej zasadom zdrowego odżywiania i higienie osobistej. Prowadząca w przystępny i angażujący sposób wyjaśniła, jak ważną rolę w całościowym funkcjonowaniu organizmu odgrywa odpowiednio zbilansowana dieta.
Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto spożywać warzywa i owoce, jaką funkcję pełnią witaminy oraz dlaczego należy ograniczać cukier i słodzone napoje. W klasach siódmych tematyka spotkania dotyczyła wirusa HIV oraz profilaktyki zakażeń. Szczególną uwagę zwrócono na obalanie mitów dotyczących przenoszenia wirusa oraz na znaczenie odpowiedzialnych i świadomych decyzji w przyszłości. Wizyta pracownika sanepidu była cennym doświadczeniem, które mamy nadzieję przełoży się na codzienne wybory naszych uczniów oraz przyczyni się do kształtowania zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia.
Anna Milewska
Rodzice z klasy 2"bo" zaprosili do naszej szkoły firmę, która w magiczny sposób wykonała koszulki dla dzieci. Koszulki nie są zwykłe, ponieważ znajdują się na nich rysunki dzieci, które wcześniej stworzyły własną grafikę a ona trafiła na koszulkę. Dziękujemy!
Wychowawczyni klasy
Izabela Kiersztyn-Kulka
Prace konkursowe zostaną sprzedane na kiermaszu szkolnym w dniu 25 marca a dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację pracownicy szkoły Pani Agnieszki.
Regulamin_konkursu_OZDOBA_WIELKANOCNA.pdf
Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego
"ZIMA W EŁKU- ZIMOWE CHWILE W OBIEKTYWIE”
1. Organizatorem konkursu fotograficznego jest Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku.
2. Celem konkursu jest:
• uwiecznienie na fotografii piękna naszego miasta w krajobrazie zimowym ciekawych obiektów architektonicznych i kulturowych,
• uwrażliwienie dzieci na dostrzeganie piękna przyrody i architektury w najbliższym otoczeniu w trakcie zimowej aury,
• promowanie aktywnych, bezpiecznych i twórczych zimowych chwil z najbliższymi na tle naszego miasta Ełku
• zachęcanie do odkrywania miejsc cennych i atrakcyjnych w Ełku,
• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień fotograficznych uczniów,
• kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz umiejętności artystycznego postrzegania rzeczywistości.
3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie kl. I-VIII ze szkół podstawowych na terenie miasta Ełk.
4. Fotografię do konkursu może zgłaszać wyłącznie ich autor.
5. Każdy uczestnik może oddać 1 fotografię.
6. Prace oddajemy w formie wywołanych zdjęć w formacie 21×30.
7. Prace konkursowe można przesłać pocztą na adres szkoły: Szkoła Podstawowa nr 5, ul. św. M.M. Kolbego 11, 19-300 Ełk z dopiskiem „Zima w Ełku- zimowe chwile w obiektywie” lub dostarczyć osobiście w koszulce w wyżej wymieniony adres.
8. Termin oddania prac: 13.03.2026 r.
9. Do zdjęcia należy dołączyć metryczkę (metryczka znajduje się w załączniku nr 1).
10. Konkurs rozstrzygnięty zostanie przez Komisję Konkursową w dwóch kategoriach:
11. Ocena prac i rozstrzygnięcie konkursu:
• Wszystkie zdjęcia zgłoszone do konkursu podlegają ocenie Komisji Konkursowej.
• Komisja Konkursowa dokonuje oceny biorąc pod uwagę wartość artystyczną, jakość
i oryginalność fotografii.
• Spośród prac Komisja Konkursowa wyłoni laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach.
• O decyzji Komisji Konkursowej nagrodzone osoby zostaną powiadomione telefonicznie do 27 marca 2026r.
12. Wyniki konkursu będą podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku.
13. Organizatorzy nie zwracają prac konkursowych.
Organizatorzy: Anna Lisowska, Magda Mastaj, Anna Marchel, Anna Rogaska, Kamila Bielecka, Barbara Młodzianowska
Zalacznik_nr_1-_Elk_w_obiektywie.pdf
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !
Za nami kolejne niezwykłe spotkanie podróżnicze z Michałem Szulimem, doświadczonym podróżnikiem i autorem trzech książek podróżniczych, wokalistą zespołu Plateau, z którym nagrał 8 płyt i zagrał ponad 1000 koncertów, twórcą kilkuset audycji dla Radia Dla Ciebie, autorem strony www.miejscezamiejscem.pl Przenieśliśmy się do egzotycznego świata Madagaskaru – wyspy lemurów, bajecznej przyrody i zaskakujących zwyczajów. Dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda codzienność na tej niezwykłej wyspie: od fatalnych dróg i najtańszych owoców, przez sztukę dawania łapówek, aż po tajemniczą klątwę kameleona. Z zapartym tchem oglądaliśmy fascynujące zdjęcia oddające klimat tego odległego zakątka świata.
Niedługo wakacje, zatem może Madagaskar ? Tym bardziej, że to idealne miejsce do wypoczynku i błogiego lenistwa. Wszak wyrażenie mora mora rozumiane jest na Madagaskarze jako „bez pośpiechu”, „na spokojnie”, „powoli” i doskonale opisuje panującą tam atmosferę. Wszyscy są bardzo wyluzowani. Jak się nie uda czegoś załatwić dziś, to zrobi się to jutro… albo za tydzień.
Z pozdrowieniami 😊
Ela Naruszewicz
Powered by aSc EduPage