W dniach 11-14 czerwca w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców.
Do rywalizacji w wielkim finale uprawnieni byli mistrzowie wszystkich województw.
Uczniowie klasy sportowej z naszej szkoły zajęli zaszczytne III miejsce, a na ich szyjach zawisły brązowe medale.
Wyniki w grupie:
SP 5 Ełk - SP 33 Dąbrowa Górnicza —- 61 : 50
SP 5 Ełk - SP 13 Gorzów Wielkopolski —- 36 : 58
Wyniki grupie mistrzowskiej (miejsca 1-8):
SP 5 Ełk - SP 4 Strzelce Opolskie —- 54 : 36
SP 5 Ełk - SP 9 Biała Podlaska —- 77 : 38
Półfinał:
SP 5 Ełk - SP 344 Warszawa —- 21 : 45
Mecz o III miejsce:
SP 5 Ełk - SP 13 Gorzów Wielkopolski —- 54 : 45
Klasyfikacja końcowa:
1. SP 344 Warszawa
2. SP 2 Łańcut
3. SP 5 Ełk
4. SP 13 Gorzów Wielkopolski
5. SP 4 Strzelce Opolskie
6. SP 11 Jelenia Góra
7. SP 9 Biała Podlaska
8. SP 8 Inowrocław
9. SP 2 Gniezno
10. SP 184 Łódź
11. SP 33 Dąbrowa Górnicza
12. SP 4 Szczecinek
13. SP 1 Wieliczka
Skład:
0 - Maksymilian Gałan
6 - Ignacy Kudzin
9 - Michał Sadowski
10 - Aleks Sewastianowicz
11 - Stanisław Michałowski
12 - Szymon Ołowiecki
13 - Maciej Niedużak
15 - Mateusz Malinowski
16 - Jan Mużyło
17 - Mateusz Żóber
18 - Bartosz Kapla
Trener: Łukasz Romatowski
Oprócz zmagań koszykarskich zawodnicy mieli okazję zagrać w Laser Tag, wziąć udział w turnieju łuczniczym, pograć w tenis stołowy czy piłkę nożną.
Chłopcy cała szkoła jest z Was niesamowicie dumna!