• Aktualności

  • Aktualności

            • 🎉 Drodzy Uczniowie i Rodzice!

            • Mamy przyjemność poinformować, że od 22 czerwca uczniowie mogą przychodzić do szkoły bez mundurka.

              Końcówka roku szkolnego to czas podsumowań, wspólnych wydarzeń, wycieczek i świętowania sukcesów. Zachęcamy do noszenia stroju wygodnego, schludnego i odpowiedniego do szkolnych aktywności.

              Życzymy wszystkim wielu radosnych chwil w ostatnich dniach roku szkolnego!

          • Relacja z wycieczki szkolnej  4a i 4c do Warszawy
            • Relacja z wycieczki szkolnej 4a i 4c do Warszawy

            • 16 czerwca 2026 roku uczniowie  4a i 4c wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Głównymi punktami programu były odwiedziny w interaktywnym Centrum Nauki Kopernik, spacer po ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz słodkie warsztaty w Manufakturze Czekolady. Wyjazd połączył naukowe eksperymenty z rozwijaniem kulinarnych pasji i integracją klasową.

              Małgorzata Lewandowska, Aleksandra Zemel- Młodzianowska, Daria Jurczyk, Magdalena Najda- Przyborowska

          • Uczniowie kl. III D na Zielonej Szkole
            • Uczniowie kl. III D na Zielonej Szkole

            • 15-17.06. uczniowie klasy III D wybrali się na Zieloną Szkołę do Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji jakie zapewniła im profesjonalna kadra animatorów. Podczas intensywnych trzech dni odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne, rozrywkowe oraz integracyjne m.in. gra terenowa, bubble football, tubing, ja i moja klasa czy olimpiada sportów śmiesznych. Uczniowie uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, współżycia w grupie oraz przełamywania swoich lęków i obaw.

              Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców na noc, ale dali radę i byli bardzo dzielni.

              Dziękuję bardzo za pomoc mamusiom - Pani Beacie i Pani Paulinie.

              Ten wyjazd pozostanie na długo w naszych sercach.

              Anna Lisowska

          • Mamy Mistrzynię Europy!
            • Mamy Mistrzynię Europy!

            • Z ogromną dumą i radością informujemy o wyjątkowym sukcesie naszej uczennicy Sary Toczko z klasy 4c, która podczas III Mistrzostw Europy IKO Nakamura w Białymstoku, rozegranych w dniach 13–14 czerwca 2026 roku, sięgnęła po najwyższe laury na europejskiej arenie karate. W zawodach rywalizowali zawodnicy z wielu krajów Europy, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.

              Nasza zawodniczka zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji Kata U12, zachwycając sędziów precyzją technik, opanowaniem oraz doskonałym przygotowaniem. To jednak nie koniec jej sukcesów. W konkurencji Kumite U12 wywalczyła również tytuł Wicemistrzyni Europy, potwierdzając swoją wszechstronność i sportowy charakter.

              Za tym wspaniałym osiągnięciem stoją setki godzin treningów, ogromna determinacja, konsekwencja w dążeniu do celu oraz prawdziwa pasja do karate. Każdy trening był kolejnym krokiem na drodze do spełnienia marzeń, a zdobyte medale są najlepszym dowodem na to, że ciężka praca przynosi efekty.

              Do zawodów zawodniczkę przygotowywali i wspierali Sensei Oskar Sosnowski i Shihan Grzegorz Sosnowski, których zaangażowanie, wiedza i doświadczenie odegrały niezwykle ważną rolę w osiągnięciu tego sukcesu.

              Serdecznie gratulujemy naszej Mistrzyni Europy oraz jej trenerowi. Jesteśmy niezwykle dumni, że reprezentują naszą szkołę na tak wysokim poziomie. Życzymy kolejnych sukcesów, wytrwałości w realizacji sportowych marzeń oraz nieustającej radości z uprawiania karate.

          • Miejska Gala Laureatów
            • Miejska Gala Laureatów

            • 15 czerwca 2026 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2025/2026, podczas której Pan Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Masta Ełku, docenił sukcesy uczniów, zaangażowanie nauczycieli i wsparcie ze strony rodziców.

            • Egzamin praktyczny na kartę rowerową

            • Egzamin praktyczny na kartę rowerową odbędzie się 18 czerwca 2026 r. według następującego harmonogramu:

              16:00 klasa 4b

              16:30 klasa 4a

              17:00 klasy 4c i 4d.

              Obowiązuje kask i rower z obowiązkowym wyposażeniem.

              Zbiórka pod halą MOSiR

          • Odkryliśmy Niemcy z projektem „Europa i ja”
            • Odkryliśmy Niemcy z projektem „Europa i ja”

            • Dobiegł końca realizowany w naszej szkole Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja". Uczestnicy Szkolnego Koła Europejskiego przez cały rok wykonywali zadania związane z wybranym krajem – Niemcami.

              W ramach projektu uczniowie poznali symbole narodowe Niemiec, stworzyli tematyczny słownik obrazkowy, nauczyli się liczyć po niemiecku do 20 oraz obejrzeli baśń braci Grimm. Nie zabrakło także zajęć praktycznych – uczestnicy przygotowali własne żelki. Ponadto poznali sylwetki sławnych Niemców oraz ciekawe miejsca warte odwiedzenia.

              Udział w projekcie pozwolił uczniom zdobyć nowe doświadczenia, rozwinąć zainteresowania oraz poszerzyć umiejętności geograficzne, kulturowe i językowe. Była to ciekawa i inspirująca podróż do naszego zachodniego sąsiada, która dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

               

              Szkolny koordynator projektu

              Natalia Jurczyk-Lemieszonek

          • Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku na 9 miejscu w Polsce
            • Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku na 9 miejscu w Polsce

            • Świetny turniej rozegrali nasi koszykarze (klasa 6c) na Ogólnopolskim Finale Szkół Podstawowych w Sopocie. Rywalizowało 16 najlepszych szkół w Polsce, po jednej z każdego województwa.

              Nasz bilans to 3 zwycięstwa i 2 porażki.

              Wyniki meczów

              SP5 Ełk 29 - 42 SP 19 Włocławek

              SP5 Ełk 35 - 44 SP 67 Wrocław

              SP5 Ełk 52 - 42 SP 31 Kraków

              SP5 Ełk 60 - 2 SP 12 Starachowice

              SP5 Ełk 43 - 33 SP 1 Niemodlin

              Klasyfikacja końcowa

              1 SP 16 Słupsk

              2 SP 2 Grójec

              3 SP Mistrzostwa Sportowego Bytom

              4 SP 2 Bielsk Podlaski

              5 SP 67 Wrocław

              6 SP 2 Gniezno

              7 SP 19 Włocławek

              8 SP 11 Stargard

              9 SP 5 Ełk

              10 SP SMS Łódź

              11 SP 24 Zielona Góra

              12 SP 1 Niemodlin

              13 SP 31 Kraków

              14 SP 9 Biała Podlaska

              15 SP 21 Rzeszów

              16 SP 12 Starachowice

              SP5 Ełk reprezentowali

              Jakub Jabłoński

              Piotr Jurek

              Antoni Cieslukowski

              Oskar Klukowski

              Wojciech Szumski

              Antoni Skupski

              Kuba Zgutczyński

              Michał Jasionowski

              Rafał Ciesluk

              Jakub Grzegorczyk

              Michał Kościuk

              Trener: Karol Romatowski

               

          • „Gawęda o zachowaniu przy stole”- klasy Szóste w  Pułtusku
            • „Gawęda o zachowaniu przy stole”- klasy Szóste w Pułtusku

            • 11 czerwca 2026 roku od rana lało jak z cebra. Ale trzy szóste klasy: 6a, 6b i 6d wraz z wychowawczyniami, niezrażone pogodą, wyruszyły do Pułtuska nazywanego Wenecją Mazowsza - jednego z najładniejszych miast Mazowsza. Zwiedziliśmy z przewodnikiem to przepiękne miasteczko z licznymi zabytkami, urokliwie położone nad brzegiem Narwi. Pułtusk znany jest z rynku, który według niektórych źródeł jest najdłuższy w Europie! Jako, że aura nie sprzyjała spacerom, udaliśmy się do zamku na przydatną nam w życiu lekcję savoir vivre  „GAWĘDĘ O ZACHOWANIU PRZY STOLE”. Kuchnia i kultura jedzenia stanowią ważny element naszej tradycji. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa Menadżera - pana Jarosława - młodzież dowiedziała się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać ze sztućców i zastawy stołowej, by następnie podczas obiadu wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Nie było łatwo! Ale za to, jak pysznie i przyjemnie!

              Anna Konopka, Barbara Bęś, Beata Ramotowska, Elżbieta Szklanko

          • „Przyjaciela we mnie masz” – Międzyszkolne Święto Przyjaźni w SP1 w Ełku
            • „Przyjaciela we mnie masz” – Międzyszkolne Święto Przyjaźni w SP1 w Ełku

            • 29 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ełku odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Święta Przyjaźni pod hasłem „Przyjaciela we mnie masz”. Organizatorzy przeprowadzili dwa konkursy: recytatorski i plastyczny dla uczniów klas II i V. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali następujący uczniowie:

              W konkursie recytatorskim:

              - Antonina Życzewska z kl. 2a

              - Izabela Sawicka z kl. 2c

              - Alan Młynarski z kl. 5a

              W konkursie plastycznym:

              - Honorata Lichota z kl. 2a 

              - Emilia Januszko z kl. 5b

              Gratulujemy serdecznie dziewczynkom, które w Konkursie Plastycznym zdobyły zaszczytne miejsca:

              Emilia Januszko – miejsce I

              Honorata  Lichota – Miejsce III

              Recytatorom także gratulujemy cudownych występów, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.

              Opiekunki uczestników konkursu

          • Międzyszkolne Rozgrywki Sportowo-Logiczne "Mózg na siłowni"
            • Międzyszkolne Rozgrywki Sportowo-Logiczne "Mózg na siłowni"

            • 11.06.2026 r. reprezentanci naszej szkoły – uczniowie z klasy 2b i 2c – uczestniczyli w Międzyszkolnych Rozgrywkach Sportowo-Logicznych „Mózg na siłowni”, organizowanych przez Szkołę Podstawową Sportową nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Ełku. Podczas zawodów uczestnicy mierzyli się zarówno z zadaniami wymagającymi sprawności fizycznej, jak i logicznego myślenia. Rywalizacja przebiegała w pozytywnej atmosferze, pełnej wzajemnego wsparcia, współpracy oraz zdrowej sportowej rywalizacji. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, skupieniem i determinacją w wykonywaniu wszystkich konkurencji. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna została uhonorowana pucharem. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i świetnie przygotowane wydarzenie.

              Wielkie brawa dla całego zespołu za godne reprezentowanie naszej szkoły!👏👏👏

              Ewa Paprocka, Kamila Bielecka 

          • Jesteśmy trzecią szkołą w Polsce!
            • Jesteśmy trzecią szkołą w Polsce!

            • W dniach 11-14 czerwca w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców.

              Do rywalizacji w wielkim finale uprawnieni byli mistrzowie wszystkich województw.

              Uczniowie klasy sportowej z naszej szkoły zajęli zaszczytne III miejsce, a na ich szyjach zawisły brązowe medale.

               

              Wyniki w grupie:

              SP 5 Ełk - SP 33 Dąbrowa Górnicza —- 61 : 50

              SP 5 Ełk - SP 13 Gorzów Wielkopolski —- 36 : 58

               

              Wyniki grupie mistrzowskiej (miejsca 1-8):

              SP 5 Ełk - SP 4 Strzelce Opolskie —- 54 : 36

              SP 5 Ełk - SP 9 Biała Podlaska —- 77 : 38 

               

              Półfinał:

              SP 5 Ełk - SP 344 Warszawa —- 21 : 45

              Mecz o III miejsce:

              SP 5 Ełk - SP 13 Gorzów Wielkopolski —- 54 : 45

               

              Klasyfikacja końcowa:

              1. SP 344 Warszawa

              2. SP 2 Łańcut

              3. SP 5 Ełk

              4. SP 13 Gorzów Wielkopolski

              5. SP 4 Strzelce Opolskie

              6. SP 11 Jelenia Góra

              7. SP 9 Biała Podlaska

              8. SP 8 Inowrocław

              9. SP 2 Gniezno

              10. SP 184 Łódź

              11. SP 33 Dąbrowa Górnicza

              12. SP 4 Szczecinek

              13. SP 1 Wieliczka

               

              Skład:

              0 - Maksymilian Gałan

              6 - Ignacy Kudzin

              9 - Michał Sadowski

              10 - Aleks Sewastianowicz

              11 - Stanisław Michałowski

              12 - Szymon Ołowiecki

              13 - Maciej Niedużak

              15 - Mateusz Malinowski

              16 - Jan Mużyło

              17 - Mateusz Żóber

              18 - Bartosz Kapla

              Trener: Łukasz Romatowski

              Oprócz zmagań koszykarskich zawodnicy mieli okazję zagrać w Laser Tag, wziąć udział w turnieju łuczniczym, pograć w tenis stołowy czy piłkę nożną.

              Chłopcy cała szkoła jest z Was niesamowicie dumna!

          • Dziewczęta z klasy 6c sportowej przywożą złoto z turnieju w Mrągowie!
            • Dziewczęta z klasy 6c sportowej przywożą złoto z turnieju w Mrągowie!

            • Dnia 11.06.2026r dziewczęta z klasy 6c sportowej wzięły udział w Turnieju Towarzyskim w Mrągowie "Do kosza celuję, nałogi blokuję".

              Dziewczęta pokonały zespół z Nidzicy 62: 39 oraz zespół z Mrągowa 54:37. Brawo!

              Skład zespołu:

              Lucia Chrzanowska - Piecka

              Kornelia Gruszka

              Wiktoria Karwowska

              Lena Kitkowska

              Nadia Kosińska

              Natalia Kostro

              Aleksandra Kościuk

              Alina Sawicz

              Natalia Sawicz

              Lena Todryk

               

          • Powiatowy Festiwal Piosenki
            • Powiatowy Festiwal Piosenki

            • 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej pt. "Turystyczne Flow". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III D: Lilianna Szajdek, Tymon Pankowski i Piotr Czepułkowski. Występy naszych zdolnych uczniów oceniało jury w składzie: Pani Agata Trawczyńska, Pani Agata Laskowska, Pan Marcin Pyciak oraz Pan Emilian Mankiewicz. Wszystkie występy były na miarę zwycięstwa, a jury dodatkowo doceniło występ Piotrka Czepułkowskiego, który zajął 2 miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali prezenty i dyplomy. Naszych artystów wspierała cała klasa, która dodawała skrzydeł swojej koleżance i kolegom. Po festiwalu udaliśmy się na zasłużone lody.

              Dumne Panie- Anna Lisowska, Kamila Bielecka

          • Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych
            • Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych

            • Dyrektor szkoły p. Dariusz Szumski i zastępca dyrektora p. Regina Merchelska 11 czerwca 2026 r. w Olsztynie uczestniczyli w uroczystej Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych przeprowadzonych w roku szkolnym 2025/2026. Podczas Gali Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty uhonorował wybitnych uczniów, wybitnych nauczycieli i wybitne szkoły.

          • Sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku
            • Sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku

            • 1 czerwca w miejskim ratuszu już po raz dziewiąty odbyła się sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. Młodzi przedstawiciele szkół podstawowych obradowali m.in. w sprawach: utworzenia w każdej szkole radiowęzła, uruchomienia Ełckiej Młodzieżowni - miejsca, w którym młodzież będzie mogła spędzać czas na aktywnościach pod opieką animatora oraz doświetlenia boisk na nowej plaży i przy stadionie.

              Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz złożył obecnej młodzieży życzenia z okazji Dnia Dziecka, a także przedstawił sprawozdanie na temat działań podjętych przez miejski samorząd na podstawie postulatów zgłoszonych przez młodzież w ubiegłym roku. Naszą społeczność szkolną reprezentowały uczennice klasy 8Cs: Laura Dulęba i Magdalena Solińska. 

          • 🌲🏕️ Biwak klasy 4b sportowej w Malinówce Wielkiej 🏕️🌲
            • 🌲🏕️ Biwak klasy 4b sportowej w Malinówce Wielkiej 🏕️🌲

            • W dniach 8–10 czerwca uczniowie klasy 4b sportowej przeżyli niezapomnianą przygodę podczas biwaku w Ośrodku Malinówka Wielka. Były to trzy dni pełne uśmiechu, aktywności, integracji i kontaktu z naturą. Dzień rozpoczynaliśmy od porannych podchodów przyrodniczych. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć i nazwać 10 roślin występujących w najbliższym otoczeniu. Zbieraliśmy m.in. poziomki, babkę lancetowatą, jaskółcze ziele oraz wiele innych leśnych skarbów. Nie zabrakło również poszukiwania otoczaków i odkrywania tajemnic przyrody. Sportowy charakter klasy dał o sobie znać podczas jednego z zadań: były rzuty do kosza z określonej odległości, a także wspólne układanie z szyszek hasła „Nenufar 5 Ełk”. Uczniowie wykazali się również kreatywnością podczas pisania własnych wierszy oraz śpiewania piosenek w języku angielskim.

              Ogromną frajdę sprawiło wszystkim "moczenie" nóg w jeziorze, a także wyprawa do Stradun na pyszne lody. Wieczorami integrowaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski i ziemniaki oraz wspólnie spędzając czas w wyjątkowej atmosferze.

              Prawdziwym zwieńczeniem biwaku była tradycyjna „Zielona Noc”, która dostarczyła uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych wspomnień.

              To były trzy dni pełne radości, przyjaźni, sportu i odkrywania piękna przyrody. Cudowna przygoda w leśnym otoczeniu na długo pozostanie w naszej pamięci!

              Opiekunowie klasy Ada Lewandowska i Sylwia Urbańczyk

              #SP5Ełk #Klasa4b #Nenufar5Ełk #Biwak #MalinówkaWielka #AktywnieNaSportowo #PrzygodaWTerenie #RazemMożemyWięcej

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
      • 87 732 60 71
      • ul. św. Maksymiliana Marii Kolbego 11
        19-300 Ełk
        Poland
      • REGON - 000720326
      • AE:PL-63798-20655-RSRHT-1